Spor

Kocaelili Eskrimciler Yunanistan kampında

16 ülke ve 500 sporcu katıldı

 

Yunanistan’ın Koniçe şehrinde her yıl yapılan eskrim kampına, Kocaeli Gençlik Spor Kulübü Kağıtspor ve İzmit Eskrim Spor Kulübü sporcuları da katıldı.

Türkiye’den 8 ile 17 yaş arası 150 sporcunun arasında olan Kocaelili Eskrimciler, Antrenör Ömer Kılıç ve Eda Kılıç ile bol bol antrenman yapıyor.

Yunanistan Konice Eskrim Sezon Hazırlık Yaz Kampında, kondisyon antrenmanı bireysel dersler ve müsabaka yapan sporcular, iki gün çift antrenman bir gün yarım gün şeklinde periyotlar halinde antrenman yapma imkanı buluyor. Ayrıca, havuz etkinliği doğal ve tarihi yerlerin gezilmesi toplu kültürel geziler yapan sporcular, yurt dışındaki sporcuların da birbirleriyle maç yapıp tecrübe kazanıyor.

Sporcuların sezona hazırlanması için kampın önemli olduğunu söyleyen Antrenör Ömer Kılıç,   “Bu kamplarda sporcular yeni sezona daha kuvvetli hazırlanıyorlar. Disipline olmak adına faydalı kamplar. Farklı ülkelerden sporcular ile maç yaparak kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor. Farklı antrenörlerden eğitim alma imkanı sağlıyorlar. Yabancı dillerini geliştirme fırsatları oluşuyor. Çok faydalı kamp olduğunu düşünüyoruz. Bu tip kamplara sporcuların katılımı çok önemli  ve sık sık kamplara katılım sağlanması gelişimleri açısından oldukça faydalı oluyor” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu