Etkinlik

KBFT, etkinliklere devam ediyor

Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu Derneği bu hafta iki farklı etkinlikle üyeleriyle birlikteydi.

Gösteri öncesinde sadece üyelerin katılımıyla yapılan “Birliktelik” konulu fotoğraf yarışması sonucunda ilk 3 sıraya giren arkadaşlarımız Özlem Kaya, Emine Asan Tülüce ve Şafak Şekeroğlu’na birbirinden değerli fotoğraf albümleri ve fotoğraf kitapları hediye edildi.

İkinci bölümde ise KBFT üyesi Sabri ALTIN’ın 125 adet fotoğraftan oluşan fotoğraf gösterisi sunumu yapıldı. “İnsan ve Yaşam” isimli sunumda Doğu Karadeniz Bölgesinde çekilen fotoğraflar yer aldı. Fotoğraflarda bölgede yaşayan insanların kültürleri, yaşam tarzları ve çalışma şartları yörenin doğal güzellikleri içerisinde harmanlanarak sunuldu. Üç bölüme ayrılan sunum siyah beyaz fotoğraflar, renkli fotoğraflar ve ödüllü fotoğraflardan oluştu.

Çok beğenilen sunum ikinci kez izlendi ve bu kez fotoğraflar üzerinden detaylı bilgiler aktarıldı. Beğenilerini dile getiren üyeler iki saat süren etkinlik sonrası 04.04.2022 tarihinde açılışı yapılacak olan üyeler arası “Esintiler” adlı fotoğraf sergisi başta olmak üzere gelecekte yapılacak olan sanatsal faaliyetler için planlama toplantısını gerçekleştirdiler.

Üyelerin yapılabilecek olan projeleri de sunduğu toplantıda yeni yönetime nasıl destek olabiliriz sorusunun cevabı da arandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu