Güncel

Yeni Başkan Gökhan Atılgan projelerini Anlattı

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED), 3. Olağan Genel Kurulu’nu tamamlayarak yeni başkanını seçti. Başkanlık koltuğuna oturan Gökhan Atılgan,Federasyon Merkezinde projelerini tek tek sıraladı
Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED) 3. Olağan Genel Kurulu’nda önemli değişimlere imza attı. Gölcüklü Avukat Gökhan Atılgan’ın başkanlığa seçilmesiyle yeni bir sayfa açılan KARBAFED, güçlü bir yönetim kurulu ve heyecan verici projelerle Kocaeli’deki Artvinlileri bir araya getirmeyi ve bölgeye katkıda bulunmayı hedefliyor.

Atılgan, finans kaynakları olarak Avrupa Birliği’nin hemşeri derneklerine ayırdığı kaynaklara ve Büyükşehir Belediyesi’ne başvuracaklarını açıkladı. “Geleneksel yayla şenliklerini coşkulu bir şekilde kutlamayı düşünüyoruz. Bunun için bir acil eylem planımız var. Eylül ayında Uluslararası Horon Festivali düzenleyeceğiz. Bu festival çok ciddi bir ses getirecek. Kocaeli’mize çok ciddi bir katkı sağlayacak. 16-17 ülkeden temsilci olarak horon ekibi dahil olacak. Bu konuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden destek istediğimizi duyuruyoruz” dedi. Atılgan’ın bu sözleri, kültürel etkinliklerin ekonomik ve sosyal katkılarına olan inancını pekiştirdi.
Atılgan, kültürel faaliyetlerden değil, belediyenin kendi harcamalarından yapmalı
Tasarruf tedbirlerine de değinen Atılgan, kültürel faaliyetlerden değil, belediyenin kendi harcamalarından kısması gerektiğini aktardı. Atılgan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bizim horon festivalimizle alakalı bile bunlar konuşuluyor ancak bu bakış açısı doğru değil. Çünkü kültürel faaliyetlerden tasarruf tedbiri olmaz. İnsanların morali iyi olacak ki ekonomiye güç katabilsin. Bu kültürel faaliyetlerde başlı başına bir ekonomik katkıdır. Dolayısıyla bu konunun tasarruf tedbirlerinden muaf tutulması gerekiyor, alışveriş oluyor nihayetinde.” diyerek konuşmasını noktaladı.
KARBAFED Görev Taksimatı Yaptı
Av.Gökhan ATILGAN Yönetim Kurulu Başkanı
Emre ÖZBAY Genel Sekreter –Sosyal Medya
Fatih Işık İş Adamları Dernek ve Halkla İlşkiler(Başkan Vekili)
Vahit KUZU Muhasip –Sayman
Mesut KANPARA Kurum Protokol İletişim
Leyle ŞENOL Proje Tasarım AR-GE Tasarım Komisyonu
Mehmet ORUÇ Organizasyon Etkinlik Komisyonu
Perihan DEDE Kadın Kolları Komisyon Başkanı –Basın Yayın İletişim
Engin Yasin UZUNER Basın Yayın İletişim –Siyasi Parti İletişim
Saffet DÖNMEZ Halkla İlişkiler –İstihsam –Öğrenci İlişkileri
Zülküf Ali TOKGÖZ Halkla İlişkiler –İstihsam –Öğrenci İlişkileri
Av.Gökhan ATILGAN Kimdir ?
1986 Gölcük doğumlu, marmara hukuk (İngilizce) fakültesi mezunudur. 2015 te Av. Sedef Erdoğan Atılgan ile evlenmiş ve bir kız çocuğu babasıdır.
İlk ofisini İstanbul Yeşilyurt’ta Atılgan Hukuk bürosu olarak açmış daha sonra ofisini Ataköye taşıyarak bu adreste faliyetine devam etmektedir.
BY PROTOKOL Basın yayın organı tarafından Gayrimenkul sektöründe 2 yıl üst üste YILIN AVUKATI olarak ödüle layık görüşmüştür.
MÜSİAD eğitim hizmet ve danışmanlık sektör kurulunda başkan yardımcılığı yapmış ardından Keraboğlu Derneği kurucu başkanlığını iki dönem sürdürmüştür.
Hali hazırda Askon Kocaeli Şubesi başkan yardımcılığı (Hukuk işlerinden sorumlu ) görevini ve İstanbul 2. Baro kurucu üyesi olup Tahkim ve seçim komisyonunda YK görevlerini sürdürmektedir.
Ayrıca İstanbul’da ve Kocaeli’de bulunan çeşitli STK ve vakıflarda danışmanlık yapmaktadır. Hukukçu kimliğinin yanı sıra İstanbul ve Kocaeli’de olmak üzere iki ayrı gayrimenkul ve inşaat şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.
Bu dönem KARBAFED Başkanlığı için tek listeden genel kurulda aday gösterildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu