Başarı

Türkan Dereli İlkokulu Lizbon’da

 

Türkan Dereli İlkokulu Portekiz Lizbon’da

2019 çağrı döneminde Türkiye koordinatörlüğünde kabul edilen; Portekiz, Romanya, İtalya, Yunanistan ve İspanya’nın ortak olduğu “ Maths is life- Matematik yaşamdır” isimli Erasmus KA229 okul ortaklığı projesi kapsamında İzmit Türkan Dereli İlkokulu, Portekiz – Lisbon şehrindeki  Özel Colégio Atlântico okulunda düzenlenen  5 günlük proje faaliyetlerine 4 öğrenci başta olmak üzere  Okul Müdürü Alper Yazıcı ve Proje Koordinatörü Recai Taş ile katıldı.

Okul Müdürü Alper Yazıcı ; Covid 19 salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen proje eğitim öğretim faaliyetlerine güncellenen takvim doğrultusunda kaldıkları yerden devam ettiklerini ifade etti. Projenin temel amacının Matematiğe karşı olan olumsuz önyargının ortadan kaldırılması, Matematiğin günlük hayatımızın temeli olduğu gerçeğinin öğrencilerimize hissettirilmesi ve ortak okullar ile yapılan işbirliği neticesinde kurumlardaki iyi uygulamaların değişimi ve uluslararası kurumsal kapasitenin artırılmasını hedeflediklerini dile getirdi. Ayrıca 2021-2027 yıllarını kapsayan yeni dönem için AB Komisyonun öncelikli konuları arasında bulunan iklim değişikliği ve çevresel sorunlara karşı yeni proje hazırlıklarının devam ettiğini ifade etti.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba bu projeler çok güzel çocukları çok mutlu ediyor,gerek özgüven ,gerekse yeni yerler görebilmenin heyecani …Tabi bu projelere katılmış çocukların hiçbir projeye katilamamis çocuklar var iken ikinci kez onların yararlandirilmasinin gerekçesini anlamış değilim.Projeyi yönetenlerin bu şekilde haksızlık yapmalarını,okul yönetiminin bu şekilde ikinci gitmelerinin önünü kapatmamasini da hiç anlamış değilim.Malesef gidemeyen çocukların hakkı yenmiş oluyor…

Başa dön tuşu