Başarı

TGF Genel Başkanı Karaca’ya Adana’dan 2 ödül

TGF GENEL BAŞKANI KARACA’YA ADANA’DAN 2 ÖDÜL

Çesitli ziyaretler icin Adana’ya gelen TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya 2 ayrı kuruluş tarafından Anadolu Basınının sorununun çözümü ve Basın Özgürlüğü mücadelesi nedeniyle ödül verildi.
ilk tören Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde yapıldı.TGF Genel Başkanı Karaca Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin 47 Kuruluş yıl dönümünü kutlayarak ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’e bir plaket verdi. Daha sonra “Zirvedekiler ödülü” Adana Toros Gazetesi sahibi Erden Arat adına Hüseyin Arat ve TGF Genel Başkan vekili Cafer Esendemir tarafından verildi.


Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti ve Çukurova Çağdaş Gazetesinin birlikte organize ettiği yılın başarı ödülleri töreninde Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca Yılın Basın ödülüne layık  görüldü. Bu yıl 27.si düzenlenen Belediye Başkanı, Siyasiler, Muhtarlar, Stk Başkanları ve iş insanlarının ödül aldığı törende TGF Genel Başkanı Karaca’nın ödülünü TGF Genel Başkan vekili Cafer Esendemir,
Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Şahin Özer ve Çukurova Çağdaş Gazetesi yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelikten ve Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ceyhun Özer birlikte verdiler.TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ” Bana bu ödülü laik görenlere teşekkür ederim.Bu ödülü  Anadolu basını için alıyorum”dedi

Ödül töreninde konuşan Karaca şu görüşlere yer verdi;
“Anadolu basını malesef can çekiyor gazeteler kapanmaya devam ediyor.
Anadolu basını zor bir süreçten geçiyor. Iktidar partisi de muhalefet partisi de Yerel Basına sahip çıkmıyor. “TGF olarak bu sorunların çözümü için mücadele ediyoruz.Basının sorunlarını çözmek için birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceğiz” diye konuştu.
TGF Genel Başkanı Karaca’nın Adana ziyaretine TGF Genel Başkan vekili Cafer Esendemir, TGF Genel Başkan Yardımcısı Rüstem Kaya Tepe’de eşlik etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu