Spor

STS Grup 31. Görkem Çiler Basın Turnuvası’na kayıtlar başladı

 

EV SAHİBİ MARTEK

Gebze Bölgesi’nin futbol geleneği olan Basın Turnuvası 31. Kez spor severlerle buluşuyor. Kurumların yarıştığı turnuva da bu yıl da katılım serbest ligi olacak. Turnuvaya bu yıl TÜBİTAK MARTEK, ev sahipliği yapıyor.

Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda ki kurumlar, sporcular ve spor severleri buluşturan Basın Turnuvası, bu yıl 31. Kez düzenleniyor. Son 8 yıldır elim bir trafik kazası sonrası aramızdan ayrılan Görkem Çiler’in ismi ile düzenlenen Basın Turnuvası, ‘kurumsal’ ve ‘katılım serbest’ kategorileri ile start alacak.

STS GRUP KATKILARI İLE

Dilovası OSB’de kurulu STS Grup, STS Elektrik firması 31. Basın Turnuvası’nın ana sponsoru oldu. Basın Turnuvası adıyla 1993 yılında startı verilen bölgenin bu en önemli spor organizasyonunda 30 yıllık sürede bölgemizin bir çok önemli kurum ve kuruluşları mücadele verdi. Kurum çalışanları arasında dostluk ve kaynaşmayı geliştirmeyi amaçlayan turnuvada önemli yıldızlarda forma giydi. Son 8 yıldır elim bir trafik kazası sonrası hayata gözlerini yuman Görkem Çiler ismiyle düzenlenen Basın Turnuvası bu yıl STS Grup ana sponsorluğunda oynanacak.

‘MESAİ ARKADAŞLARIMIZA KARŞI SORUMLULUĞUMUZ’

STS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Köksal, faaliyet gösterdikleri, istihdama ve ülke ekonomisine katkı sundukları bölgeye karşı sorumluluk duyduklarını da belirterek, “bulunduğumuz bölgeyi sadece kar-zarar hesabı ile işgal edemeyiz. Burada bizler Gebzeli, Darıcalı, Çayırovalı, Dilovalı kardeşlerimizle birlikte üretim yapıyor, birlikte mesai harcıyoruz. Bulunduğumuz bölgenin sosyal hayatına, spor ve sanatsal etkinliklerine de katılım göstermeyi, katkı sunmayı kendimize bir görev, mesai arkadaşlarımıza karşı sorumluluk olarak görüyoruz. Basın Turnuvası ile geçtiğimiz yıl tanıştık, bölgemizde önemli kurum ve kuruluşları bir araya getiren, dostlukların gelişmesine, çalışanlarımızın ve ailelerinin stres atmasına katkı sunan önemli, saygın bir organizasyon, bu yıl biraz daha fazla içinde olmak istedik. Önümüzde ki süreçte bölgemiz adına daha aktif görevler üstlenebiliriz” dedi.

MARTEK SPORUN DA DESTEKÇİSİ

Gebze’nin en önemli kurumlarından olan TÜBİTAK MARTEK, AR-GE çalışmaları ile Ülkemize büyük hizmetler ederken, bölgemize de değer katıyor. Gebze’de uzun süre esnaflık, AK Parti İlçe Başkanlığı ve Milletvekilliği yapan Mehmet Ali Okur’un başkan seçilmesinden sonra MARTEK, bölgemize bir çok alanda hizmet edip, katkı sunmakta. MARTEK, 31. STS Grup Görkem Çiler Basın Turnuvası’na ev sahipliği yaparak, spora olan desteğini de göstermiş oldu. 12 Eylül de start alması beklenen STS Grup Görkem Çiler Basın Turnuvası’na kayıtlar 8 Eylül’de sona erecek.

HER YIL GELİŞEREK İLERLİYORUZ

Basın Turnuvası’nı 30 yıldır aralıksız düzenleyen, bölgemizde sporun bir çok alanında görev almış olan Caner Pesen, Basın Turnuvası’nın bir gelenek olduğunu dile getirdi. Gebze’nin en eski gazetecilerinden, eski futbol hakemi, bir dönem Gebzespor başkanlığı da yapan Caner Pesen, turnuvanın her yıl geliştiğine vurgu yaparak, “1993 yılında ki ilk turnuvamızı 8 takımın katılımı ile yapmıştık, sonrasında sürekli sayılar arttı, bir dönem 54 takımlı turnuvada düzenledik, ama sayısal çokluktan ziyade amaca hizmet etmesi bizim için önemli. Basın Turnuvası yıllardır bölgenin saygın kurum ve kuruluşlarını bir araya getiriyor. Katılımın serbest olduğu alanda önemli sporcular forma giyip, izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor. Turnuvamız her yıl üzerine koyarak, gelişerek ilerliyor. Bu yıl da STS Grup katkısı ve MARTEK kurumumuzun destekleri ile daha keyifli özel bir organizasyon olacağına inanıyoruz, tüm çalışmalarımız da bu yönde” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu