Eğitim

Onlar artık TEMA’lı

Gölcük Fidanlık İlkokulu ismine layık bir projeye imza atarak tüm ilkokul öğretmenleri öğrencileri ve idari personeli ile birlikte TEMA gönüllüsü oldu.


Bu anlamlı davranış sonrası okul bahçesinde coşkulu ve kapsamlı bir rozet töreni düzenlendi.Törene TEMA Kocaeli İl temsilcisi Nermin Tol, TEMA Gölcük ilçe temsilcileri Melahat Aşıkoğlu ve Şevkiye Uğur da katılarak öğretmenlere ve öğrencilere rozetlerini taktı. Okul idaresi, okul aile birliği, veliler ve öğretmenlerin desteği ile Fidanlık İlkokulu Sınıf Öğretmeni Nergis Temur’un öncülüğünde gerçekleşen programda öğrenciler gösterdikleri performansları ile izleyicilerden tam not aldı. Öğrenciler havayı, suyu ve toprağı temsil etti; geri dönüşüm defilesi yaptı; atık malzemelerden sergi gerçekleştirdi. Doğa İçin Çal korosu ile canlı müzik eşliğinde doğa için çalıp söylediler.

Orkestrada Şehit Bülent Albayrak İlkokulu Müdür Yardımcısı Yunus Emre Temur bağlamasıyla ve Kadir Efe de gitarıyla eşlik etti. Programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ertuğrul Baş, Aşık Veysel’in kaleme aldığı “Benim Sadık Yarim Kara Topraktır” şiirini okuyarak programa duygu kattı.
Fidanlık İlkokulu Müdürü Ertuğrul Baş, Müdür Yardımcısı Kemal Demir, okul öğretmenleri Nurçin Tekeş, Nahide Süner, Esra Akpınar, Tezhan Mula ile Bahar Gelir, Erhan Şenkaya, Mesut Yakut, Fatih Yeşilyurt, Bahadır Şaman ve Metin Küpeli TEMA gönüllüsü oldu ve rozetlerini TEMA il ve ilce temsilcilerinden aldı. Ayrıca tüm okul TEMA gönüllüsü olduğu için TEMA Vakfı tarafından gönderilen sertifika TEMA Kocaeli İl Başkanı Nermin Tol tarafından okul müdürü Ertuğrul Baş’a takdim edildi. Onlar TEMA ile Türkiye’nin geleceğini tehdit eden erozyon ve çölleşme tehlikesine karşı toplumsal duyarlılığı arttırmak için bu yola başvurdular.

Öğrencilerine ülkenin ve dünyanın geleceğinde söz sahibi olma hakkı verdiler. Gönüllü, bilinçli ve öncü bir sivil toplum kuruluşu olan TEMA gönüllüsü olarak gelecek için; temiz bir çevre için el ele verip doğaya sahip çıkmaya karar verdiler. Gelecek vaat eden öğrencilerimize ve gelecek nesilleri bilinçli yetişen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Onlar iyi ki varlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu