Etkinlik

Liselilerden röprodüksiyon sergisi

Yahya Kaptan Meslek ve Teknik Anaolu Lisesi sergisi

İzmit Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. ve 10. sınıfların röprodüksiyon çalışmaları sergisi törenle açıldı.

İzmit Kaymakamlık Binası giriş katında yapılan açılışa, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA, İzmit İlçe Merkez Komutanlığı Komutan Vekili, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan ÖZKAN, İzmit Kaymakamlık Daire Müdürleri, Başöğretmen MTAL Okul Müdürü Nejat SAZAK, Zübeyde Hanım MTAL Okul Müdürü Aynur KADİROĞLU, öğretmenler, veliler, öğrenciler halktan sanatsever ziyaretçiler katıldı.

 


Okul Müdürü Ergin AKTOP, “öğrencilerimiz 70*100 cm gri mukavva üzerine pastel boya çalışması farklı boyutlarda tuval üzerine akrilik boya ile doku çalışması yapılıp farklı dikiş tekniği ile desen çalışması yaptı.

Okul Müdürü Ergin AKTOP, Sergi için bizlere imkan tanıyan İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA’ya ve sergi için emek harcayan Resim Öğretmeni Arzu TOPRAK’a, Müdür Yardımcısı Ayşe Hümeyra AKTAŞ’a, sergi için çalışma yapan tüm öğrencilere teşekkür ederim. Ayrıca yılsonu sergimiz için emek harcayan Müdür Yardımcımız Mahmut Serdar KAYA’ya ve Müzik Öğretmenimiz Ramazan NARİN’e de çok teşekkür ediyoruz”dedi.

İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA da açılışta konuşma yaparak emeği geçenleri tebrik etti. Bu tür faaliyetlerin öğrenci motivasyonu açısından son derece önemli olduğunu ifade ederek bu tür sergileri geleneksel hale getireceklerini ve sergiler için okulların ihtiyacı olan araç gereç konusunda Kaymakamlık olarak destekte bulunacaklarını belirtti.
Açılışın ardından öğrencilerin birbirinden güzel ve değerli çalışmalarından oluşan resim sergisi katılımcılar tarafından gezildi. Yahya Kaptan MTAL yılsonu resim sergisi sanatseverler tarafından 4 gün boyunca gezilebilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu