Başarı

Körfezli kadınlar, depremzedeler için üretiyor

Bere, atkı ve battaniye yapıyorlar

Körfezli kadınlar, deprem bölgesi için kültür merkezinde atkı, bere ve battaniye üretiyor. Gönüllü bayanlar, 24 saat boyunca ara vermeden çalışma yürütüyor.

Depremin acılarını ve deprem sonrası olası ihtiyaçları da en iyi bilen ve yaşayan yerlerden biri olan Körfez’de, vatandaşlar da deprem bölgesi için ellerinden gelen desteği vermeyi sürdürüyor. Körfez Belediyesi tarafından koordinasyon merkezindeki konferans salonunda oluşturduğu dikim atölyesi, adeta bir üretim merkezine döndü.

2 BİN ADET ÜRETİLDİ

Bölgede en çok ihtiyaç duyulan battaniye, atkı ve bere gibi malzemelerin dikim ve kesim işlemlerinin yapıldığı alanda da tamamı gönüllü Körfezli bayanlar görev alıyor. Genci yaşlısı birçok kadının yardım için koştuğu alanda şu ana kadar 2 bin adet atkı, bere ve battaniye üretimi gerçekleştirildi.

GÖNÜLLÜ BAYANLAR

Körfez Belediyesi ile gönüllü STK’ların da destek verdiği çalışmalara katılan kadınlar, “Soğuk kış günlerinde deprem bölgesindeki kardeşlerimizin biraz olsun ısınmasını sağlamak için atkı, bere ve battaniye yapmak için buraya geldik. İnşallah biraz olsun yardımımız dokunur” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu