Etkinlik

KARBAFED’in Artvin tanıtım günleri devam ediyor

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu’nca düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri hız kesmeden devam ediyor.


Başkanlığını Mikail Kalyoncu’nun yaptığı Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu ve 5 kardeş dernek tarafından Kocaeli Fuar içi Güneş Sahnesi’nde düzenlenen etkinliğin üçüncü günü de renkli görüntülere sahne oldu.
Yöresel ürünler görücüye çıktı
Yöresel ürünlerin tanıtıldığı ve damak tadına sunulduğu Artvin Tanıtım Günleri’ne İzmitlilerin de ilgisi büyüktü. Artvin Tanıtım Günleri etkinliği, üçüncü günü geride bırakırken sahneye çıkan Hasan Koçak ve orkestrası, tadına doyum olmayan bir geceye imza attı.
Koçak söyledi, tulum çaldı, horonlar oynandı.


O Ses Türkiye Yarışması’nın şampiyonu Hasan Koçak, Artvin yöresinden söylediği türkülerle hemşerilerine muhteşem bir akşam yaşatırken, etkinliğe gelen Artvinlilerin tulum eşliğinde oynadıkları; başta Hemşin Horonu olmak üzere tüm yöresel halk oyunlarını profesyonellere taş çıkartırcasına oynamaları konsere farklı bir renk kattı.
“Üşüdünüz mü?” dedi
Birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarıyla KARBAFED Artvin Günleri’ne ayrı bir değer katan Hasan Koçak, konseri izlemeye gelenlere; “Üşüdünüz mü?” sorusunu yöneltti. Aldığı cevap ise; tüm bir ağızdan; “ hayır oldu.
“Amacımız Artvin kültürünü paylaşmak”
Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu, 2018 yılında başlattıkları etkinlikleri anlatırken; Biz federasyon olarak Artvin’in kurtuluş yıldönümü olan 8 Ağustos 2018 günü Kocaeli’den 8 otobüs ile Artvin’e gittik. Amacımız, Artvin kökenli olup da oraları göremeyen; Kocaeli’de yaşayan hemşerilerimize oraları tanıtmaktı. Bu etkinliğimiz sonraki yıllarda da devam etti.

Artvin Tanıtım Günleri’ni düzenlememizdeki amaç ise bu kentte yaşayan tüm vatandaşlarımıza gelenek ve göreneklerimizi aktarmak” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu