Gezi

Gezi grubundan çocukları sevindiricek ziyaret

İzmit’te yeni faaliyete geçen Laylaylom Gezi grubu. Bu Pazar günü İstanbul Balat’ta bulunan Minik kalpler çocuk evini ziyaret etti.
Sadece bir gezi grubu olmayıp, Sosyal Sorumluluk Projelerine de, sonuna kadar duyarlı olan ve destek sağlamaya çalışan Laylaylom Gezi üyeleri, Balat semtinin yoksul çocuklarını, O çevrede yerleşen Tarikat ve Cemaatlere kaptırmak istemeyen İranlı bir Karı-Kocanın, müthiş mücadelesine tanıklık etti.

Evin sahibi ve yöneticisi Rıza Bey, içinde bulundukları durumları anlattıkça bütün grup üyeleri gözyaşlarına zor hakim oldu.
65 Çocuğun bu eve geldiğini, kendilerine 3 öğün ücretsiz yemek verdiklerini,kazancının tamamını buraya harcadığını,karısının yemekleri yaptığını,daha önceki kiralık yerlerinin satılması nedeni ile yerlerinden çıkarıldıklarını,yeni kiraladığı evde mutfak kısmını faaliyete geçiremedikleri için karısının evde yaptığı yemekleri, emektar motoru ile buraya taşıdığını,gün boyu çocuklara Matematik başta olmak üzere her türlü derslerinde, çevredeki gençlerle de işbirliği yaparak yardımcı olduğunu,
24 yaşındaki oğlunun bir trafik kazasında ölmesi üzerine çocuk sevgisini bu şekilde dindirebildiğini, yorgun ama mutlu olduğunu söyleyen Demokrasi aşığı yiğit bir adam.
Çevredeki herkesle haşır neşir. Herkes ona saygı duyuyor.
Çocuklarını buraya gönderen aileler en ufak bir kaygı duymuyorlar. Rıza Bey ve Eşine çok güveniyorlar.
Rıza Bey- İyi ki sizin gibi insanlar var. Sizlerin yaptıkları yardımlar sayesinde burası ayakta duruyor .Burada yaşayan Aileler ve çocuklar yoksul insanlar…
Bu çocuklar fakir oldukları için okumasınlar mı? daha sonra sözlerine devam ediyor.
9 senedir buraya devam eden kız çocuklarından biri diş doktoru,biri makine mühendisi,biri devlet dairesinde iş bulmuş..Sanki kendi çocuklarıymış gibi bu duruma çok seviniyor.
-Eğer biz burayı açmasaydık, bu çocuklar arka mahalle çocukları gibi tarikat ve cemaatlere yem olacaklardı… diyor.
Biz de ona ,Rıza Bey, iyi ki sizin gibi altın yürekli insanlar var,Sizin ve yaptığınız büyük yardımın her zaman yanında olacağız, elimizden gelenin fazlasını yapacağız deyip, Laylaylom Üyelerinin
Kendi aralarında topladıkları 2.500 tl Nakit parayı, Yılbaşında çocuklara oyuncak alması
ve 1 ay yetecek kadar kuru gıdayı da kendisine teslim etti.
Sizler de bu koca yürekli insana destek olmak isterseniz,adresini ve telefon numarasını vereceğim. Umarım o çocuklar için, sizler de vicdanınızın sesini dinlersiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu