Bilgin Olsun

Başkan Söğüt, “Seferberlik içerisindeyiz”

Kahramanmaraş’ta görevlendirilen Başkanlar, çadır kentlerde çadır kurdu, aşevinde yemek dağıttı. Vatandaşlarla da sohbet ederek, yaralarını biraz olsun sarmak için yanlarındaydı.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kahramanmaraş’ta İl Afet Koordinasyon Merkezi’nde görevlendirdikten sonra 100’e yakın personel ve iş makineleri ile bölgeye gitmişti. Başkan Söğüt ile birlikte bölgede görevlendirilen Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve Darıca Belediye Başkanı Hamza Şayir, bölgede gece-gündüz herhangi bir aksilik yaşanmaması adına var güçleriyle çalışma yürütüyor.

 

GECE-GÜNDÜZ SAHADALAR

Kocaeli’den bölgeye gelen yardım tırlarını ve aşevlerini de yakından takip eden Başkanlar, vatandaşa yemek dağıtıyor, çadır kentlerde çadır kurulumuna da yardım ediyor. Bölgedeki belediyecilik hizmetlerinin aksamaması adına da bölge belediyelerine takviye olarak Kocaeli’den götürülen personeller ile destek veriliyor.

SÖĞÜT, “SEFERBERLİK HALİNDEYİZ”

Başkan Söğüt, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve belediye başkanları Hamza Şayir ve Muzaffer Bıyık ile birlikte yaraları sarmak adına var güçleriyle çalıştıklarını belirerek, “Depremi, depremin verdiği acıları en iyi bilen illerde biriyiz. Devletimiz bütün imkanları lie burada. Vatandaşlarımızın sıkıntısını en aza indirmek, arama çalışmalarına destek vermek adına da büyük seferberlik içindeyiz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu