Güncel

Gerze Postası Yayın Hayatına “Merhaba” dedi

Gerze Postası, Hükümet Konağı karşısındaki ofisinin önünde gerçekleştirdiği bir törenle yayın hayatına “merhaba” dedi

Gazetemiz Gerze Postası, Hükümet Konağı karşısındaki ofisinin önünde gerçekleştirdiği bir törenle yayın hayatına “merhaba” dedi. Gazetemizin açılış törenine Gerzeli hemşehrilerimiz yoğun bir ilgi gösterirken, her geçen gün büyüyen ve gelişen Gerzemizde faaliyete geçen gazetemiz, haklının sesi olmak için çıktığı bu yolda ilk günden gösterilen yoğun ilgiyle Gerze’nin ihtiyaç duyduğu habercilik alanındaki boşluğunu dolduracak.

 

Tarafsız ve bağımsız medyanın güçlü sesi olmaya aday gazetemizin kurdele töreninden önce konuşma yapan Gerze Kaymakamı Tekin Dundar, “basınımızın güzide bir temsilcisinin yanında, bugün ikincisi hizmete giriyor. Gerze Postası Gazetesi’ne basının temel etik ilkelerine uyarak halkı bilgilendirme ve haberdar etme konusunda desteklerimizi esirgemeyeceğimizi belirtiyor, kendilerine çıktıkları bu yolda başarılar diliyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

IMG_8263_copy

Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gökçe Davran Baş ise, “katılımları ile gazetemiz Gerze Postası’nın açılışını onurlandıran çok değerli misafirlerimiz, törenimize renk, bizlere gurur verdiniz. Gerze Postası olarak bizler, her insanın yaşadığı kente borcu olduğuna inanan ve bu borcu edindiği işle ve verdiği hizmetle ödemesi gerektiğine inananlardanız. Bizler de bu anlayıştan yola çıkarak, bu borcumuzu, Gerzeli’nin doğru haber alma hakkına katkıda bulunarak ödeme düşüncesi ile böyle bir adım attık. Siz değerli hemşehrilerimizin paha biçilmez destekleri ile zaman içerisinde sadece gerçekleri dile getirerek, kişisel hak ve özgürlükler ile onur ve özel hayatın gizliliğine göstereceğimiz özen ile bu sektörde kalıcı olmanın çabası içinde olacağız. İlçesini seven, onun daha yaşanılır bir kent olabilmesi için sözü ve projesi olan duyarlı vatandaşlarımıza sayfalarımızda yer açarak, büyük bir aile olabilmek başlıca hedefimiz olacaktır. Çıktığımız büyük sorumluluk gerektiren bu uzun ve çetrefilli yolculukta, saygı çerçevesindeki yapıcı eleştirilerinize, yayın politikalarımız doğrultusunda daima açık olacağız.

IMG_8283_copy

Değerli konuklarımız, Gerze Postası ile neler mi yapacağız? Öncelikle tarafsızlık kavramını gerçeklerden ve doğrulardan kaçarak, iydiş etmeyeceğiz. Çünkü insan yaradılışı itibariyle sevme ve nefret etme, kabul ve reddetme hislerine sahiptir. Bu özelliklere sahip olan, akıl ve fikir üretme ile donatılmış bir varlığın da doğası gereği tarafsız olabileceği düşünülemez. Yani her insan gibi elbette biz de taraf olacağız. Nasıl mı? Gerze Postası olarak, Atatürk ilke ve devrimlerinin, laikliğin, demokrasi ve Cumhuriyet değerlerinden yana hem taraf olacağız, hem de bu değerlerin en sadık savunucusu olacağız. Bu ilçede nasıl daha mutlu ve mesut yaşanılır bağlamında kafa yoran, elini taşın altına koymaya hazır olanlardan yana taraf olacağız. Gerze’yi Türkiye’de bir marka kent yapmak için uğraş verenlerden yana olacağız. Kadın hak ve özgürlüklerinden, genç ve geleceklerinin güzelleştirilmesinden, çocuklara hak ettiği bir yaşam biçimi sunulmasına, ister iki, ister dört ayaklı olsun, varlıkları ile yaşamımıza renk ve anlam katan tüm hayvan dostlarımızın sağlıklı yaşamalarından yana taraf olacağız. Hep yeşilden, hep maviden, hep tertemiz bir çevreden yana taraf olacağız. Haksızlığa uğradığını inanan ve hak arama mücadelesinde sesini duyuramamış yalnızlardan yana taraf olacağız. İyiyi ellerimiz patlarcasına alkışlayacak, insana yakışmayanı en acımasız bir şekilde, ta ki o yanlıştan dönene kadar eleştireceğiz. Yani sevgili konuklarımız; Gerze için, Gerzeli için çabasını gördüğümüz tüm kişi ve kuruluşların politik görüşlerinin zerresi ile ilgilenmeden, ne önünde, ne arkasında, daima yanında olacağız. Gerze Postası olarak nefesini ve enerjisini Gerze için tüketmek üzere yola çıkanların en sadık yoldaşı olacağız” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından kurdele açılış törenine geçildi. Kurdeleler kesildikten sonra ise, gazetemizin açılışına gelen birçok vatandaş ofisimizi ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

IMG_8276_copy

Açılış törenine Gerze Kaymakamı Tekin Dundar, Gerze Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bostancı, CHP Sinop Milletvekili Adayları Barış Karadeniz ve Dr. Şevket Terkan, BBP Sinop Milletvekili Adayı Taner Diçkurt, CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, Gelecek Partisi İl Başkanı Fahri Alkan, DEVA Partisi İl Başkanı Birhan Yalçın, AK Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt ve ilçe yönetimi, CHP Gerze İlçe Başkanı Nihat Erdal ve ilçe yönetimi, MHP Gerze İlçe Başkanı Muhammet Şentürk ve ilçe yönetimi, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Burma ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile vatandaş katılım sağladı.

IMG_8281_copyIMG_8263_copyIMG_8262_copyIMG_8260_copyIMG_8258_copyIMG_8256_copyIMG_8254_copyIMG_8253_copyIMG_8252_copyIMG_8249_copyIMG_8247_copyIMG_8245_copyIMG_8236_copyIMG_8234_copyIMG_8233_copy

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu