Etkinlik

Büyükşehir’den çocuklara 23 Nisan’da Bi’Dünya Eğlence

 

Çocuklar, Kocaeli Kongre Merkezi’nde kurulan 28 eğlenceli atölyede eğitici ve eğlenceli aktivitelere katıldı, bayram sevinci yaşadı.

Büyükşehir’den çocuklara 23 Nisan’da Bi’Dünya Eğlence

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23-24 Nisan tarihlerinde düzenlediği Bi’Dünya Eğlence etkinlikleri çocukların bayram mutluluğuna mutluluk kattı. Çocuklar, 23 Nisan sabahı etkinliklerin gerçekleştirildiği Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi ve Kocaeli Kongre Merkezi’ne koşarak geldi. Bi’Dünya Eğlence etkinlikleri kapsamında her iki ilçede toplam 10 adet sahne gösterisi hazırlandı. Kocaeli Kongre Merkezi’nin fuayesi de yine çocuklara tahsis edildi. Bu alanda 28 adet Eğlenceli Atölye kuruldu. Çocuklar Büyükşehir Belediyesi’nin birimleri tarafından kurulan atölyelerde Ressam Robot’tan, Robotik Tasarıma, Metaverse Girişten, Takı Tasarımına, 3 D Sanal Gerçeklik Atölyesinden, Resim ve Ebru Atölyelerine kadar birbirinden eğlenceli aktivitelerin yer aldığı alanlarda gönüllerince eğlendi.

BAŞKAN VEKİLİ ÇOCUKLARIN NEŞESİNE KATILDI

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Kongre Merkezi fuayesindeki eğlence atölyelerini gezdi. 23 Nisan neşesine katılan Başkan Vekili Çakmak, çocukların bayramını kutlayarak, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın çocuklara armağan edilmiş tek bayram olduğunun altını çizen Başkan Vekili Çakmak, “Bu gün aynı zamanda bağımsızlığımızın ve milli irademizin tüm Dünyaya kanıtlandığı gündür. Bu vesile ile Gazi Meclisimizin 102. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Bize bu günü armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Bİ’DÜNYA EĞLENCE, HEPSİ ÇOCUKLAR İÇİN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının en güzel anlamı Kocaeli ve Gebze’de Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bi Dünya Eğlence etkinliklerinde yaşandı. Büyükşehir Belediyesi minik dostları için birbirinden eğlenceli sahne etkinlikleri düzenledi. Çocuklar için Gebze  Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi ve İzmit Kongre Merkezi’nde toplam 10 adet sahne gösterisi hazırlandı.

28 ADET EĞLENCELİ ATÖLYE

Sahne gösterilerinin yanı sıra Kongre Merkezi’nin fuayesi düzenlenerek 28 adet eğitici ve eğlenceli atölye kuruldu. Atölyelerde, Büyükşehir Belediyesi’nin Bilim Merkezi, KO-MEK, Seka Kağıt Müzesi, Kültür Sanat Konservatuvar Şube Müdürlüğü, Ormanya ve Bilgievleri’nin faaliyetleri doğrultusunda aktiviteler gerçekleştirildi.  Bunun yanı sıra Balon Kukla, Hacivat Karagöz, Çömlek ve Cam Boncuk Atölyeleri yer aldı.

HEM ÖĞRENDİLER HEM EĞLENDİLER

Çocuklar bu atölyelerde eğlenerek öğrenme şansı buldu. Bilim Merkezi’nin Ressam Robot Atölyesinde robot tasarlayan çocuklar, internetin varsayımsal yinelemesi olan Metaverse ile sanal gözlükleri takarak evrende kısa bir deneyim yaşadı.

KO-MEK MUTFAĞINDA RAMAZAN PİDESİ

23 Nisan etkinliklerinde içinde bulunduğumuz ay olan Ramazana özel ilgi gösterildi. Çocuklar KO-MEK Mutfağında tırnak pide yapmayı öğrendi. Minikler elleriyle yaptıkları Ramazan pidelerini, buradaki fırınlarda pişirdi. Yaptıkları pidelerin fırından çıkmasını meraklı gözlerle bekleyen çocuklar daha sonra pideleri iftar için evlerine götürdü.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu