Etkinlik

Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi’nden muhteşem etkinlik

Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi öğrencileri, bir yıl boyunca yaptıkları eserlerle birlikte müzik şöleniyle hazırladıkları yıl sonu gösterisi izleyenleri büyüledi.

2023 – 2024 Eğitim – Öğretim yılı sonunda Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, Okul Müdürü Ömral Çelik, Müdür Yardımcısı Serap Sevda, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.  Etkinliğin birinci bölümünde öğrencilerin yıl boyunca Görsel Sanatlar derslerinde yaptıkları resim sergisini İlçe Milli Eğiim Müdürü İhsan Özkan açtı.

Görsel Sanatlar öğretmenleri Nigar İnanç ve Çiğdem Çimen rehberliğinde akrilik boya, yağlı boya ve kara kalem çalışmalarından toplam 70 adet sergilendi. Okul Müdürü Ömral Çelik, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederken, “Büyük ilgi gören ve beğenilen etkinliğin önümüzdeki sene sonlarında da geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Okul müzik orkestrası “Grup Spontane” sahne alırken, performanslarıyla izleyenleri büyüledi.  Ardından Müzik Öğretmeni Halil Küçükkahyaoğlu yönetiminde sahneye gelen Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi Öğrenci Korusu sevilen parçaları seslendirdi.

Müzik öğretmeni Eda Kurt’un konseri ve ardından Halk Oyunları Öğretmeni Şahin Öztaş’ın liderliğinde okul halk oyunları grubunun, yurdumuzun dört bir yanından derlenmiş halk oyunları potpurisi yapıldı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu