Güncel

TGF “30 Ağustos, Türk Milleti için varlık nedenidir”

 

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca,
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletinin bağımsızlık ateşini yaktığı zafer günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.
“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, bundan tam 101 yıl önce dünya tarihinin görüp görebileceği en büyük kahramanlık destanlarından birini tarih sayfalarına yazdırmıştır” diyen Karaca şöyle devam etti: ‘İşgal devletlerini yurdumuzdan kovmak için bağımsızlık ateşini yakılarak Büyük Taarruz başlamıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk Milleti için varlık nedenidir ve bu sebeple de asla unutulmayacak bir anlam ifade etmektedir. Neredeyse yok olmanın eşiğine getirilmiş Türk halkı, 30 Ağustos 1922’deki Büyük Taarruz ile yeniden tarih sahnesindeki yerini
almıştır. Bu bayram aziz milletimize anasının ak sütü gibi helaldir. Zira şanlı ay yıldızlı bayrağımız, ülkemizin gönderine, bir daha yere indirilemeyecek şekilde çekilmiş, tüm toprakları işgal edilerek esaret altına alınmak istenen bir millet, şahlanarak yedi düveli dize getirmiştir. Bu onurlu direniş destanının sonunda da, özgür vatan mücadelesini Büyük Zafer ile taçlandırmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı’nın, gurur dolu adı olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu uğurda can veren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu