Başarı

Kocaeli Enerji GSK’den , ritmik jimnastik kursu

 

2016 yılından bu yana ilimizde faaliyet gösteren, ulusal ve uluslararası yarışmalarda Ülkemizi ve ilimizi  temsil ederek birçok başarıya imza atan Kocaeli Enerji GSK, ritmik Jimnastik branşını bünyesine kattı.

Seda Gemiköz başkanlığında çalışmalarına başladıklarını söyleyen Enerji GSK Kulüp Başkanı İlknur Pala, “Seda hanım, 4 yaşından itibaren prefosyonel olarak Ritmik jimnastik branşında Ülkemizi ve ikamet ettiği ili yarışmalarda temsil ediyir.Kocaeli Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olup, 2. kademe ritmik jimnastik antrenörü ve aerobik jimnastik uluslararası hakemi” dedi.

Ritmik jimnastik müzik eşliğinde yapılması sebebi ile hem balenin hemde atletik yeteneklerin tüm yaratıcı vücut hareketlerini bünyesinde toplayan bir branş olduğunu söyelen Pala, “Çocuğunuz eğer, müzikle dansa yatkın yaratıcılık ile orjinalliği seviyor ise, ritmik jimnastik onun tüm vücudunu kendi fiziksel yeteneği ile kontrol altına alabileceği en uygun spor dalıdır. İp, kurdela, çember, top ve labut olmak üzere 5 ayrı alette sporcu performans gösterir. Kocaelimiz de tek, Enerji Gençlik ve Spor Bünyesinde  bünyemizde bulunan ritmik jimnastik branşında çalışmalarımız başlamıştır” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu