Eğitim

Kocaeli Bilnet Okulları “Fenbeg” ve “Kanguru Fen” sınavlarında

 

İzmit Tepeköy Mahallesinde bulunan Kocaeli Bilnet Okulları  Yerleşkesinde Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden oluşan 60 dersliği ve öğrencilerinin çok yönlü gelişimini destekleyen, çeşitli aktivite alanları bulunan, 15 bin m2 kapalı alana sahip, güçlü öğretmen kadrosu ile öğrencilerinin akademik ve sosyal yönden gelişimlerini, 21. yüzyılın beklentilerinden haberdar olmalarını hedefleyerek geleceklerini tasarlayan Özel Kocaeli Bilnet Okulların da FENBEG VE KANGURU FEN sınavları uygulandı.

Öğrencilerin karşılaştıkları problemlere yaratıcı çözümler önermesini öne çıkaran, bir probleme birden fazla bakış açısı geliştirme, yaşantıları etkileyen olguları bilimsel olarak açıklama ve bilimsel muhakeme düzeylerini ölçerek onların bilimsel okuryazarlığa ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilen bir uygulama olan Fenbeg sınavına öğrencilerimiz katılım sağlamıştır.

Öğrencilerin fen bilimleri derslerinde edindikleri becerilerin uluslararası düzeyde sergilemelerini, ezbere dayalı fen bilimleri bilgilerinden ziyade yaratıcı düşünce sistemlerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla yapılan “Kanguru Fen” sınavına öğrencilerimiz yoğun ilgi göstermiş ve katılım sağlamıştır. Fenbeg ve Kanguru Fen sınavlarına Katılan tüm öğrencilerimize başarılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu