Etkinlik

Karyaldız, Atatürk’ü Dolmabahçe’de andı

 

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV) Genel Başkanı Gül Karyaldız, Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün 84. yıldönümünde topluma düşen en büyük görevin, Atatürk`ü ve en büyük eseri Cumhuriyet`i anlamak, onun değerlerini her koşulda korumak ve Atatürkçü düşünceyi benimsemek olduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu İstanbul Dolmabahçe Sarayı’ndaki törene katılan Karyaldız, saat 09.05’i gösterdiğinde büyük bir duygu seline kapıldıklarını vurguladı.
Türk Milleti’ni sonsuz bir aşkla seven Mustafa Kemal Atatürk’ün milleti için her türlü zorluğa katlandığını anlatan Karyaldız, “Büyük Önder Atatürk, ‘Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur’ diyerek, Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini Adana’dan yakmıştır. Bu yönüyle Adana Türk Milletinin kurtuluşu için büyük önem taşımaktadır. Yurdumuzun kurtulmasında başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, kahraman gazilerimize şükran duygularımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu