Etkinlik

Genç tiyatrocular sertifakalarını aldı

Sertifikalarını aldılar
Tiyatro eğitmeni Hasan Yasal’ın öğrencileri, 4 aylık eğitim sonrası sertifikalarını aldı.


Başkanlığını Nabi Ulusoy’un yaptığı Marmara Spina Bifida Derneği bünyesinde faaliyet gösteren İnteraktif Tiyatro’da eğitim gören genç tiyatro sevdalılarına sertifikaları verildi.


10 kursiyer sertifikalarını aldı
Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen sertifika töreninde; 4 aylık eğitimlerini tamamlayan 10 öğrenciye sertifikalarını Başkan Nabi Ulusoy, yönetim kurulu üyesi Hülya Süer ile tiyatro yönetmeni ve eğitmen Hasan Yasal tarafından takdim edildi.
“Hepsinle gurur duyuyoruz”
Sertifika töreninde konuşan Marmara Spina Bififa Derneği Başkanı Nabi Ulusoy, “Derneğimiz birçok alanda olduğu gibi sanat alanında da başarılara imza atıyor. Değerli eğitmenimiz Hasan Yasal’ın bugüne kadar eğitim verdiği ve başarılı oyunlara imza atan tüm sanatçılarımızla gurur duyuyoruz” diyerek emeklerinden ötürü Hasan Yasal’a teşekkürlerini sundu.
“Şimdi turne zamanı”
Pandemi sürecinde tiyatro çalışmalarını kendi bünyelerinde yürüttüklerini belirten Marmara Spina Bifida İnteraktif Tiyatro Sanat Yönetmeni ve eğitmen Hasan Yasal, “Şimdi artık turme zamanı. Yarın Gölcük Kazıklı Kervansaray’da sahneleyeceğimiz oyunu Bursa, Sakarya ve Eskişehirli tiyatro severlerle buluşturacağız” dedi.
“Bir de sürpriz doğum günü”
Kocaeli Uluslar arası Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen sertifika töreninde bir de sürpriz doğum günü kutlaması gerçekleşti. Tiyatro eğitimi alan Tuba Örer’in kursiyer arkadaşları, Örer’in 22 yaşına basan kızı Tuce Nur Çitçi’nin doğum gününü kutladı. Tuce Nur, selfie yaptıktan sonra doğum günü pastasının mumlarını üfledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu