Eğitim

Bilgi Köprüsü’ne yoğun ilgi

En iyi kursa girebilmek için kontenjan sınavında ter döktüler

Bilgi Köprüsü bursluluk sınavına ilgi büyüktü

Eğitimde 19 yıllık tecrübeye sahip şehrin markası Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, Çarşı ve Yenişehir şubelerinde gerçekleştirdiği üniversiteye hazırlık öğrencileri için yaptığı bursluluk sınavına büyük ilgi vardı. 15-16 Ocak tarihlerinde 2 şubede eş zamanlı olarak yapılan sınava 1078 öğrenci kayıt yaptırdı.

Sınavda elde ettikleri başarıyla orantılı olarak burs kazanacak olan öğrenciler, % 100 burs alabilmek için kıyasıya yarıştı.  Sınav sonuçları 2022-2023 avantajlı erken kayıt döneminin başladığı 20 Ocak Perşembe günü açıklanacak.

Güçlü öğretmen kadrosu

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, 19 yıldır kreş ve anaokullarının yanı sıra sınavlara hazırlıkta öğrenci yerleştirmede elde ettiği Türkiye dereceleri ile birçok genci hayallerine kavuşturdu. 2021 YKS’de yine ilk 100’de Türkiye derecesi çıkaran kurum, 7 yıl üst üste ilk 100’e öğrenci yerleştirebilen kurum birinciliğini elinde tutmayı başardı 2021 YKS’de 52 Tıp, 27 Diş Hekimliği, 19 Hukuk, 105 Mühendislik ve Mimarlık dereceleri elde etti. Her yıl başarı çıtasını biraz daha yükselten Bilgi Köprüsü, gelecek yılla ilgili hazırlıklara şimdiden başladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu