Etkinlik

ANADOLU BASINI ANTALYA’DA BULUŞUYOR

ANADOLU BASINI ANTALYA’DA BULUŞUYOR

Türkiye Gazeteciler Federasyonuna bağlı üye cemiyetlerin katılacağı 65. Başkanlar Konseyi toplantısı Antalya Basın Cemiyeti ev sahipliğinde turizm cenneti Antalya’da yapılıyor.

Yerel basının bir türlü çözülemeyen sorunlarının tartışılacağı program üç gün içinde yapılacak toplantılarla masaya yatırılacak.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Bayram Ekici Antalya’da yapılacak 65. Başkanlar Konseyi Toplantısı için şunları söyledi;

Ekici; “Uzun bir pandemi sürecinden sonra meslektaşlarımızla bir ayaya gelecek ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan yerel basının sorunlarını tartışacağımız bir ortamı Antalya’da yaşayacağız. Toplantıda meslektaşlarımızın sorunlarını bire bir kendi ağızlarından dinleyerek yol haritasını buna göre belirleyeceğiz. Programda ayrıca günümüz şartlarına uygun dijitalleşme yolunda Kocaeli Gazetecilik ve Medya Uzmanı Neziha Kartalın sunacağı “Gazetelerin Dijitalleşmesi ve Alternatif gelir Modelleri” hakkındaki panel ile meslektaşlarımızı bilgilendireceğiz” dedi.

YEREL MEDYANIN SORUNLARI ELE ALINACAK
Toplantıda üç gün boyunca yerel medyanın içinde bulunduğu sıkıntılar ele alınacak. Kapanmakla yüz yüze gelmiş gazetelerin sorunları, hala yasalaştırılamamış internet medyası, tv ve radyoların durumları ve basın sektörü içerisinde çalışan binlerce gazeteci fikir işçisinin zorluklarla mücadelesi tartışılacak ve çözüm önerileri paylaşılacak.

ÖNEMLİ ZİYARET VE GEZİLER DE YAPILACAK

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyini 11-13 Şubat 2022 tarihlerinde Antalya Porto Bello Hotel’de ağırlayacak olan Antalya Basın Cemiyeti Başkanı İbrahim Akkaya program hakkında şu görüşlere yer verdi.
Akkaya; “Türkiye Gazeteciler Federasyonuna Bağlı Cemiyet Başkanlarımızı ve üyelerini şehrimizde ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Toplantımız kapsamında birtakım ziyaretler yaparak federasyon çalışmalarımız hakkında bilgiler aktaracağız. Ayrıca bir turizm kenti olan Antalya’mızın bazı turistik yerlerini de gezme ve tanıtma olanağımız olacak. Toplantılarımızla birlikte bize bu imkanı sağlayan tüm paydaşlara ve ayrıca TGF yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu