Etkinlik

Ulusoy ile ‘45 yıl sonra’da buluştular

 

Satır Başı Kitap Kulübü tarafından düzenlenen söyleşi programının konuğu “45 yıl sonra” isimli öykü kitabının yazarı gazeteci Uğur Ulusoy oldu. İkinci kitabının hazırlıklarını sürdüren Ulusoy, kendi şiirlerinden bestelettiği ve henüz piyasaya çıkmayan şarkılarını ilk kez kitapseverlere dinletti

Kentimizdeki etkin kulüplerden olan Satır Başı Kitap Kulübü, yeni yılın ilk etkinliğini düzenledi. Farklı yazarları konuk eden kulübün 2023 yılındaki ilk konuğu “45 yıl sonra” isimli öykü kitabının yazarı, Gazete Barış Yazı İşleri Müdürü ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Ulusoy oldu. Satır Başı Kitap Kulübü Lideri Dilek Özen’in ev sahipliğinde Kitap Pastası Cafe’de gerçekleşen söyleşiye kitapseverler ilgi gösterdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide konuşan Dilek Özen, bu haftanın basın haftası olması münasebetiyle aynı zamanda gazeteci bir yazar ile bir araya gelmek istediklerini belirterek sözü Ulusoy’a bıraktı.


“ATATÜRK MÜJDEYİ İZMİT’TEN VERDİ”
Yıl içerisinde gazetecilerle ilgili 3 Mayıs Basın Özgürlüğü Günü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, 24 Temmuz Basın Bayramı olarak kutlandığını belirten Ulusoy, 16 Ocak tarihine dikkat çekerek “Hem benim için hem de Kocaeli basını için 16 Ocak Basın Onur Günü çok önemlidir. Aslında 16 Ocak bu kentin tarihi için de çok önemlidir. Çünkü Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin kuruluş müjdesini 9 ay önce İzmit’te bulunan Kasr-ı Hümayun’da dönemin önemli gazetecileriyle bir araya gelerek müjdeyi bizim kentimizden vermiştir. Ve bu yıl Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağız. Bu tarihi olay bizim onurumuzdur” diye belirtti.
2. KİTAPLA BERABER MÜZİK ALBÜMÜ
İçinden şiirlerin aktığı öykü kitabı hakkında bilgi veren Ulusoy, genç bir kadının sevgiyi buluşunun yolculuğu ve karşısına çıkan kişilerin ona kattığı tecrübelerle birlikte başka bir kadın oluşunu anlattığını kaydederek “Birisini gerçekten seviyorsanız emek harcamanız gerektiği mesajını veriyorum. Ayrıca bu ülkedeki kadınların sadece fiziksel değil psikolojik olarak da şiddete maruz kaldığına dikkat çektim. Kitabın bir özelliği de geçişlerde konuların başına o konuya uygun kendime ait dizelerim ve şiirlerime yer vermem oldu” şeklinde ifade etti. İkinci kitap hazırlıklarından da bahseden Ulusoy, “Bu kez şiirlerimin öykülerini yazacağım. Yeni kitabımda yer alacak ve 5 öyküme ilham verecek 5 adet şiirimin bestesi de hazır. İkinci kitabım bitip basıldığında ‘Uğur Ulusoy Şarkıları’yla birlikte kitabımın lansmanını yapacağım” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu