Etkinlik

Özel Kocaeli Bilnet öğrencilerinden Boğaziçi ve İTÜ’ye ziyaret

 

Özel Kocaeli Bilnet Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine üniversiteleri ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunuyor. Öğrenciler bu sefer de Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni gezdi.

Özel Kocaeli Bilnet Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri, üniversite tanıtım rehberlik çalışmaları kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni gezdi. Fen lisesi müdür yarımcısı Tülay Aydoğmuş, rehber öğretmen Simge Barış ve ders öğretmenleri eşliğinde düzenlenen geziye 10, 11 ve 12.sınıf seviyelerinden öğrenciler katıldı.

ÜNİVERSİTE HAVASINI TENEFFÜS ETTİLER

Özel Kocaeli Bilnet Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencilerine üniversiteleri ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunan gezide; öğrenciler bölümler hakkında bilgi aldı, üniversitelerin fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıdı ve genel havasını teneffüs etti. Öğrenciler aynı zamanda geçmiş yıllarda mezun oldukları Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gören arkadaşlarıyla görüşerek, sınav motivasyonlarını arttırdı ve geziyi tamamladı.

“BAKIŞ AÇILARIN DAHA DA GENİŞLEMEKTE”

Gezi hakkında bilgi veren Fen Lisesi Müdür Yarımcısı Tülay Aydoğmuş, “Üniversite tanıtım gezilerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı, seçimlerinde yol gösterici olduğuna, aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı gibi konularda yerinde bilgiler edinmenin öğrencilerin motivasyonlarını artırdığına, bakış açılarının daha da genişlediğine inanıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu