Güncel

Miniklere C Vitamini şenliği

İZGİM’den miniklere C Vitamini Şenliği

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi Elma Şekeri Anaokulunun ziyaret programında Yerli Malı Haftası kapsamında C Vitamini Şenliği düzenlendi.

 

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM) anaokullarını ağırlamaya devam ediyor. İZGİM’in bu seferki konukları Elma Şekeri Anaokulu öğrencileri, velileri ve öğretmenleri oldu. Minikler Yerli Malı Haftası kapsamında gerçekleştirilen C Vitamini Şenliğinde doyasıya eğlendiler. Çocuklar ilk olarak Çocuk Kütüphanesinde masal dinlediler, ardından C Vitamini Şenliğinde kendileri için sıkılan portakal sularını içerek günlük C vitaminlerini almış oldular. Çocuklar ikramın ardından oyun salonunda doyasıya eğlendiler.

 

“EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRDİLER”

Elma Şeker Anaokulu Öğretmenlerinden Aysun Özaçıkgöz, C Vitamini Şenliği’ne dair yaptığı konuşmada, “Bugün İZGİM’e 24 öğrencimizle C Vitamini Şenliği için geldik. Öncelikle hikâye saati uygulaması yaptık, birlikte hikaye okuduk. Sonrasında da C Vitamini Şenliği kapsamında çocuklar dans ettiler, C Vitamini partisi yaparak portakal sıktık, çocuklara kuruyemiş ikramları yapıldı. İkramların ardından da çocuklar oyun salonunda oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler. İlgilenen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

“HEM ÖĞRENİYOR HEM EĞLENİYORLAR”

İZGİM Psikoloğu Kübra Şıvgın Kara ise etkinliğe dair yaptığı konuşmasında, “İZGİM bünyesinde yer alan Çocuk Kütüphanesi, çocuk oyun alanı ve atölyelerimize anaokullarını davet ederek ağırlıyoruz. Anaokullarımız buraya geliyor çocuklarımız hem öğreniyorlar hem eğleniyorlar. Çocuk Kütüphanemizde kitap okuyoruz çocuklarla birlikte. Daha sonra oyun alanında oynayarak eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı oluyoruz.

“HOŞ BİR ANI KALDI”

Bu kez gelen Elma Şekeri Anaokulumuz oldu. Ziyaret tarihi Yerli Malı Haftası ile çakışınca onlara C Vitamini Şenliği şeklinde güzel bir sürpriz yapalım dedik. Çocuklar bu konseptten çok mutlu oldular, buradan çok güzel ayrıldılar. Gelen velilerimiz ve öğretmenlerimiz de çok mutlu oldu.  Öğretmen ve veliler hoş çok bir anı kaldığını ifade ettiler” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu