Güncel

Mersinli gazeteciler Tekirdağ’da TGF heyeti Vali Yıldırım’ı ziyaret etti

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu heyeti, Mersinli ve Tekirdağlı gazeteciler Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.
Geçtiğimiz yıl Mersin Gazeteciler Cemiyeti ile Batı Trakya Gazeteciler Derneği arasında ‘kardeş cemiyet ‘ protokolü imzalanmış ve 50 Tekirdağlı gazeteci Mersin’de ağırlanmıştı.

Bugün de Mersinli 50 gazeteci Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin ev sahipliğinde Tekirdağ’a geldi.
Heyet ilk ziyaretini Tekirdağ Valiliği’ne gerçekleştirdi.
Ziyarete; TGF Genel başkanı Yılmaz Karaca, Genel başkan Vekili Cafer Esendemir, Batı Trakya Gazeteciler Derneği başkanı ve TGF Genel başkan yardımcısı Necmi Işıksal, Mersin Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve TGF Genel başkan yardımcısı Rüstem Kaya Tepe, TGF genel başkan yardımcısı Levent Altun, Mali Sayman Derya Akbıyık, Basın Vakfı yöneticileri Şahin Özer, Mehmet Işık, Mersin Sanayi ve Ticaret odası başkanı Ayhan Kızıltan ile Mersin ve Tekirdağlı gazetecileri katıldı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, TGF heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken tarihi Valilik konağı hakkında bilgiler verdi ve başarılar diledi.
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Tekirdağ’ın TGF için çok önemli bir yeri olduğunu belirterek Mersin ve Tekirdağ cemiyetlerinin bu işbirliğinin diğer cemiyetlere örnek olması gerektiğini söyledi.
Batı Trakya Gazeteciler Derneği başkanı ve TGF genel başkan yardımcısı Necmi Işıksal ise Mersinli gazetecileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, geçtiğimiz yıl da Mersin’e konuk olduklarını söyledi. Necmi Işıksal ayrıca Vali Yıldırım’ın Tekirdağ’a büyük hizmetlerde bulunduğunu ifade ederek, yeni görev yerinde başarılar diledi.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve TGF Genel başkan yardımcısı Rüstem Kaya Tepe de Tekirdağlı meslektaşları ile buluşmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.


3 gün sürecek programda Tekirdağlı ve Mersinli gazeteciler Tekirdağ’ı gezecek ve çeşitli mesleki toplantılar gerçekleştirecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu