Etkinlik

KOÜ Oda Orkestrası’ndan muhteşem konser

 

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oda Orkestrası, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde muhteşem konserle dinleyenleri büyüledi.

Konsere, KOÜ Rektörü Pro.Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ömer Faruk Çelik, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr.Enver Mete Aslan, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve sanat severler katıldı. Prof.Dr. Revnak Yengi’nin şefliğini üstlendiği ve KOÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerinden oluşan DK Oda Orkestrasında, kemanda Pınar Şahlan, Selim Cahit Öztürk, Yağmur Çınar, Kaya Hasırcıoğlu, Enes Berk El, Zeynep Eda Kaçar, Elif Kose, Deniz Eryiğit, Melisa Özbek ve Esila Su Özkol, Viyolada Levent Ege Çakmak, Kamilya Abaydulaeva, Talia Gencal, ve İrem Baran, Çelloda Ecem Su Yılmaz, Özüm Bade Sayan, Yağmur Yapıcıoğlu, Eda Aslan, ve Masal Ada Coşkun, Flütte Busenur Elma, Selin Sude Yurt, Cansu Deniz Yolcu, Ceylin Ceylan, Defne Özden ve Yetkin Eren Kılıç, Klarinette Defne Mecidiye, Feyza Yürümez, ve Çisil Çelikkan ve Kontrbasta Öğ.Gör.Hande Tokgöz yer aldı.

 

Rameau, Beethoven, Dvorak Berlioz, Johann Strauss ve Verdi gibi ünlü bestecilerin eserlerini sanatseverlerle buluşturan DK Oda Orkestrasının konseri büyük beğeni topladı. Konser sonunda Şef Prof. Dr. Revnak Yengi’ye çiçek ve teşekkür belgesi veren Rektör Porf. Dr.Nuh Zafer Cantürk, ‘Hepiniz çok yeteneklisiniz, sizlerle gurur duyuyorum. Bugün görüyorum ki biraz daha büyümüşsünüz. Çok güzel bir konserdi’ dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu