Başarı

Kocaeli Bilnet Okulları sporda yine zirvede

 

Kurulduğu günden bu yana tüm birimlerinde birçok başarı elde etmiş, ayrıca proje ve etkinlikte sayısız başarılara imza atmış olan Kocaeli Bilnet Okulları okul sporlarında da başarıya doymuyor

İzmit Tepeköy mevkiinde 15 bin metrekarelik bir alanda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise birimleriyle varlığını sürdüren Kocaeli Bilnet Okulları okul sporlarında da başarıya doymuyor. Okul sporlarının düzenlemiş olduğu; Küçükler Yüzme, Küçük Kızlar Tenis, Senkronize Buz Pateni, Aeorobik Jimnastik, Yıldız Kızlar Tenis, Lise Genç A Kızlar Tenis, Karete, Halter, Artistik Buz, Shorttrack Buz, Eskrim, Küçük Kızlar Satranç ve Yıldız Kızlar Satranç Turnuvalarında ciddi başarılar elde etti. Okullar arası Küçükler Yüzme Müsabakalarında kızlar kategorisinde Öykü Nas Şafak, Yağmur Erener, Ferhan Feyza Orbay ve Simay Kırat 4. olarak kupa almayı hak kazandı.

YÜZME MÜSABAKALARINDA KOCAELİ BİRİNCİSİ

Okullar arası Küçükler Yüzme Müsabakaları 4×100 metre Karışık Bayrak yarışında Kız Takımı; Öykü Nas Şafak, Simay Kırat, Ferhan Feyza Orbay ve Yağmur Erener, Kocaeli 1’incisi olarak altın madalya kazandı. Okullar arası Küçükler Yüzme Müsabakaları 4×100 metre Serbest Bayrak yarışında Kız Takımı; Öykü Nas Şafak, Simay Kırat, Yağmur Erener ve Ferhan Feyza Orbay, Kocaeli 1’incisi olarak altın madalya kazandı. Okullar arası Küçükler Yüzme Müsabakalarında; 50 m ve 100 m kurbağalama yarışı kızlar kategorisinde Ferhan Feyza Orbay Kocaeli 1’incisi olarak altın madalya, 200 m karışık yarışı kızlar kategorisinde, Ferhan Feyza Orbay, Kocaeli 3’üncüsü olarak bronz madalya kazandı.

NAMAĞLUP KOCAELİ ŞAMPİYONU

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Okullar Arası Tenis İl Birinciliği müsabakalarında 6’ncı sınıf öğrencileri; Nilay Ferayi İnaltay, Mina Güneş Küçük ve Masal Çabuk’tan oluşan Küçük Kız Tenis Okul Takımı namağlup Kocaeli şampiyonu oldu. Öğrenciler ilimizi ve Kocaeli Bilnet Okulları’nı Türkiye yarı finallerinde temsil edecek tek takım oldu.

TÜRKİYE İKİNCİSİ VE ÜÇÜNCÜSÜ

Ankara’da düzenlenen Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonası Jüvenil kategorisinde Özel Kocaeli Bilnet Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencileri Zeynep Alya Özkara ve İris Tosun Türkiye 2’ncisi si olarak gümüş madalya, Türkiye Şampiyonası Senkronize Buz Pateni yarışmasında Pre-Juvenile kategorisinde 5’inci sınıf öğrencisi Duru Fıçıcıoğlu Türkiye 3’üncüsü olarak bronz madalya almaya hak kazandı.

 

KIZLARDAN MUHTEŞEM ŞAMPİYONLUK

 

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Okullar Arası Aerobik Cimnastik İl Birinciliği müsabakalarında, 7’nci sınıfı öğrencisi Ceren Ataç 4’üncü olarak bronz madalya kazandı. Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Tenis İl Birinciliği müsabakalarında 9’uncu sınıf öğrencileri; Doğa Uğur, Betül Nazlı Aslanboğa ve 11’inci sınıf öğrencileri; Elif Rana Kurt, Elif Çankal’dan oluşan Lise Genç A Kız Tenis Takımı Kocaeli 4’üncüsü oldu.

 

HALTERDE KOCAELİ BİRİNCİLİĞİ

 

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Tenis İl Birinciliği müsabakalarında 7’nci sınıf öğrencileri; Asya Ayaz ve Zeynep Ayaz’dan oluşan Yıldız Kız Tenis Takımı Kocaeli 2’ncisi oldu. 10’uncu sınıf öğrencilerinden Kayra Can Uzuner, Karate Genç B 55 kiloda Kocaeli 2’ncisi oldu. 12’nci sınıf öğrencilerinden Fatih Eren Ar, Okulsporların düzenlemiş olduğu Halter İl Birinciliği müsabakalarında 67 kilo da Kocaeli 1’incisi oldu. Ar, ayrıca okulu 11-14 Ocak tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek Türkiye Finallerinde temsil etme hakkı kazandı.

 

ARTİSTİK BUZ PATENİNDE ALTIN MADALYA KAZANDI

 

Artistik Buz Pateni Basic Novice Baylar kategorisinde 8’inci sınıf öğrencisi Oğuz Berat Yaşar, Türkiye 2’ncis oldu. 13-14 Ocak 2024 tarihleri arasında Kocaeli’de yapılan Short Track İl Yarışmalarında 6’ncı sınıf öğrencisi Duru Çuvalcı MİX bayrak Kocaeli 1’ncisi olarak altın madalya kazandı. Aynı yarışmada 1’inci sınıf öğrencisi Azra Çuvalcı Kocaeli 7’ncisi oldu. 5-7 Ocak 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Artistik Buz Pateni Ümitler Bölge yarışmalarında 6’ncı sınıfı öğrencisi Yağız Cemal Yaşar, 1’inci olarak altın madalya kazandı.

SATRANÇTA KOCAELİ ŞAMPİYONLUĞU

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Eskrim İl Birinciliği müsabakalarında 7’nci sınıf öğrencisi Egemen Kabil, Kocaeli 1’incisi olarak altın madalya ve 7’nci sınıf öğrencisi Nil Kanlı, Kocaeli 3’üncüsü olarak bronz madalya kazandı. 2023-2024 Öğretim Yılı Okullar arası Kocaeli Küçükler-Yıldızlar-Gençler satranç yarışmasında Küçük Kızlar Kategorisinde; Elif Dila Türkmen, Buğlem Kılıçlı, Zeynep Nehir Uyar, Duru Çinik, Eylül Özelçağlayan namağlup Kocaeli 2’ncisi oldu. Yıldız Kızlar Kategorisinde; Dilem Tezerer, Zeynep Mira Civan, Azra Baygın, Zeynep Neva Altındağ, Ela Aslan namağlup Kocaeli 1’incisi oldu.

 

KIZ BASKETBOL OKUL TAKIMI KOCAELİ ŞAMPİYONU

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Okullar Arası Tek Pota Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında 8’inci sınıf öğrencilerinde Sarp Uras Ergun, Hazar Demir Bozbaş, Arda Dönmez ve 7’nci sınıf öğrencilerinde Çınar Sayan, Yıldız Erkek Basketbol Okul Takımı Kocaeli 4’üncüsü oldu.  Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Okullar Arası Tek Pota Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında 8’inci sınıf öğrencisi Zeynep Erbaş, 7’nci sınıf öğrencisi Zeynep Cansu Say ve 6’ncı sınıf öğrencileri Rüya Ulaş, Irmak Pehlivanoğlu, Yıldız Kız Basketbol Okul Takımı Kocaeli şampiyonu oldu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu