Etkinlik

KBFT’dan bir sergi daha

Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılardan sezonun beşinci sergisi geldi

Kocaeli’nin en aktif sanat derneği olan KBFT her hafta en az dört farklı etkinlik gerçekleştiriyor. Ramazan dolayısıyla haftalık etkinlik sayısını üçe düşürme kararı alan dernek haftaya fotoğraf sergisi ile başladı, cuma günü fotoğraf gösterisi ile devam edecek etkinlikler Pazar günü ise fotoğraf çekim gezisi ile haftayı tamamlayacak.

Bu sezon beşinci sergi organizasyonunu gerçekleştiren KBFT geçen hafta 60’lar ve 70’ler Sergisini organize eden ve sanatseverlerden büyük beğeni alan etkinlik bu hafta ise yerini KBFT üyelerinin ‘Esintiler’ isimli fotoğraf sergisine bıraktı.

 

İzmit Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılan Fotoğraf sergisine toplamda 18 üye 45 adet fotoğraf ile katılım sağladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren dernek başkanı Dr. Ahmet Remzi TÜLÜCE sergi duyuru ve hazırlık aşamasında üyelerin organize ve hızlı hareket etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti özellikle dile getirdi. Açılış konuşmasından sonra KBFT kurucu üyesi olan ve dört yıl başkanlık görevini sürdüren Kemal KAYA’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi taktim edildi. Kısa bir konuşma gerçekleştiren Kemal KAYA ise KBFT’mevcut 70 üyesi ile sağlam temellere oturtulduğunu ve yeni yönetimin ise gelecekte çok daha güzel işlere imza atacağına inancının tam olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti. Daha sonra KBFT’nin her etkinliği için gönüllü olarak grafik tasarım afiş ve davetiyelerini tasarlayan aynı zamanda KBFT üyesi olan Öğretim Görevlisi: Ahmet Sadık SAKA’ya katkılarından dolayı teşekkür plaketi ve yeni üyelerden Onur KADAKADILAR ve Sertan ZOBAR’a KBFT üyelik rozetleri taktim edildi.

Esintiler isimli fotoğraf sergisine üyelerden Ahmet Remzi TÜLÜCE, Ali Fuat ALTIN, Alper KARDAŞ, Arzu İBRANOĞLU, Aysu Birce TÜLÜCE, Emine Asan TÜLÜCE, Faik KAPLAN, Hüseyin GİRGİN, Hatice KILIÇKAP, Hüsna ALTIN, Kemal KAYA, Leyla İlham KAZDAL, Metin YILMAZ, Murat İBRANOĞLU, Onur KARAKADILAR, Özlem KAYA, Sertan ZOBAR ve Şafak ŞEKEROĞLU katılım sağladı. Sergi açılışı sanatseverler ile birlikte gezilerek yapılan fotoğraf çekimleri ile tamamlandı.

Esintiler isimli fotoğraf sergisi 9 Nisan 2022 tarihine kadar sanatseverler ile birlikte olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu