Etkinlik

Kafkas Dernekleri Federasyonu’ndan muhteşem etkinlik

Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Katılımcılardan Tam Not Adı
7 Mart bu yıl 101 kurtuluş gününün tanıtım toplantısında ev sahipliğini kusursuz yapan Kafkas Dernekler Federasyonu Başkan Murat Aydın ve yönetim kurulu üyeleri katılımcılardan tam not aldı.

Kurtuluş gününün tanıtım toplantısında ev sahipliğini kusursuz yapan Kafkas Dernekler Federasyonu Başkan Murat Aydın ve yönetim kurulu üyeleri katılımcılardan tam not aldı.
Ervin Kafkas Dernekleri Başkanı Murat Ay, “Unutmayalım ki  bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır. Bu minvalde Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu olarak tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte emin adımlarla yolumuza devam etmekteyiz.Dün akşam Sadabat Sarayında Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu olarak 7 Mart Artvin’in 101.Kurtuluş yıldönümü etkinlikleri öncesinde düzenlemiş olduğumuz tanıtım gecemizi gerçekleştirdik.
Program içeriği ve pandemi gereği kişi sayısının sınırlı tutulduğu bu anlamlı geceye davetli olup katılım sağlayan tüm misafirlerimize, bizimle birlikte gecenin hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulunda ki kıymetli yol arkadaşlarıma, zerre-i miskal kadar dahi olsa destek veren herkese şahsım adına ayrı ayrı çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.
İnşallah ilerleyen günlerde daha geniş kapsamlı genele yayılmış farklı organizasyonlarda tüm hemşehrilerimizle bir araya geleceğiz” dedi.

HEP BİRLİKTE EL ELE ÇOK DAHA BAŞARILI İŞLERİN ALTINA İMZAMIZI ATACAĞIMIZ GÜZEL GÜNLERE

Artvinli eski bakanlardan Faruk Çelik : “Artvin’in kurtuluşunun 101 yına istinaden Artvin Kafkas Dernekler Federasyonun düzenlediği iştişare toplantıya sizlerin arasıda olmaktan gurur duyuyorum.43 yıl mücadele sonunda Artvinliler Artvini kurtardı.Deli Halil Paşa ve ekibi büyük mücadeleler sonunda Güzel ilimiz Artvini Türkiyemize tekrardan kazandırdılar.Artvinin düzgün arazisi yoktur.Suyu düzgün akmaz,nasıl aksın,şu an buradaki topluluğumuz işte o uzantıların sonucu buradayız.Artvinin kışı uzundur,yazı kısadır.Artvinin Fındığı var,Artvinin çayı var. Artvinin denizi var Denizi çok hırçın olur.Artvinin mevtası var üzümü var ama nerde uçurumun kenarında ihtiyaçların temini sağlanır.Bu zorlukları aşarken Artvinlilerin dayanışma kültürü vardır.Onun için buradayız”diyerek sözlrine devam etti.


Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu ; “Kocaeli’den katılım göstererek böylesine güzel bir toplantının gerçekleşmesine tanık oluyoruz, emeği geçen başta başkan Murat Aydın ve yönetim kuruluna şükranlarımı sunuyorum.

Öncelikle özlem duyduğumuz manzaralar bunlar.Gelin beyler birlik olalım birlikteliğimizde rahmet ve bereket vardır,ayrılık ve fitnede azap vardır “diyerek sözleri tamamladı.Başkan Mikail Kalyoncu’yu basından sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi yalnız bırakmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu