Güncel

Depremzedeler İlimizde misafir edilmeye başlandı

 

Vali Vekili Ekrem Çalık, Valiliğimiz koordinasyonunda deprem bölgesi olan Kahramanmaraş ve çevre illerdeki depremzedelerin misafir edileceği yerlerde incelemelerde bulundu.

İncelemelerde Vali Vekili Ekrem Çalık’a Vali Yardımcısı Ali Ada, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen eşlik etti.

İlimizde misafir edeceğimiz depremzedelere kişisel temizlik malzemeleri de dahil olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı yerlerdeki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Vekili Ekrem Çalık yaptığı açıklamalarında; “İlimize gelen depremzede olan misafirlerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak için Vali Yardımcımız başkanlığı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde başvuru ve kabul merkezi kurduk, bu birim dün sabah itibariyle çalışmalarına başladı. Deprem afetini iyi bilen bir il olarak depremzedelerin yaralarını sarmaya, duyarlı bir şekilde her türlü araç gereç, iş makinası ile ayni yardımları depremin ilk anından itibaren bölgeye göndermeye başladık ve halen yoğun bir şekilde göndermeye devam ediyoruz.  İlimize gelecek depremzede vatandaşlarımız için de hazırlıklarımızı yaptık. Şu an itibariyle 2500 kişiye kadar barındırma imkanımız bulunuyor. Yaşadığımız acılar çok ağır. Aziz milletimizin başı sağ olsun, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde bu süreci de atlatacağız. Bu açıdan Kocaeli halkına, sanayicilerimize, emeği geçen tüm kamu görevlisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gözümüz, gönlümüz ve dualarımız orada.” diyen Vali V. Çalık yaptığı açıklamalarının ardından ilimizde misafir edilen aileleri odalarında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletip, devletimizin her daim yanlarında olduğunu belirtti.

Ayni Yardımlar Deprem Bölgesine Sevk Ediliyor

 

Bir sonraki ziyaretlerini depremden etkilenen vatandaşlarımıza iletilmek üzere ayni yardımların toplanarak sevkiyatının yapıldığı alana yapan Vali V. Ekrem Çalık, çalışmaları yakından takip ederek çalışanlara işlerinde kolaylıklar diledi.

Eski CarrefourSA alanında gerçekleştirilen ziyarette Vali Vekili Ekrem Çalık’a Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Vali Yardımcıları Ali Ada, Salih Bıçak ve Abdul Rauf Ulusoy ile İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu eşlik etti.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu