Bilgin Olsun

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nden LGBT saldırısına savaş

Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı İzmit Şubesi Başkanı Gaye Dolgun, “Uyuşturucuya karşı Anneler Hareketi” ile ilgili yaptığı açıklamada çocuklara yönelik LGBT saldırısına dikkat çekip toplumu sarsacaklarını söyledi.

Derneğimizin başarıyla yürüttüğü “Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi” kampanyamızda gençliğimize yönelik saldırıyla nasıl mücadele ettiysek şimdi de çocuklarımıza yönelik LGBT saldırısına dikkat çekip toplumu sarsmak amacında olduklarını söyleyen Başkan Gaye Dolgun,
“Batı hegemonyasının milli devletleri, halkları üzerinden, çocuklarını hedef alarak milli bilinç, gelenek, aile yapısını bozmayı hedeflediğini biliyor, görüyoruz. Bu kez de özgürlük, demokrasi, insan hakları gibi içini boşalttıkları kavramlarla çocuklara cinsel kimliklerini hatırlatıp yeni yabancı cinsel kimlik tanıtma, yaratma peşindeler. LGBT adı altında ideolojik bir saldırı ile “Sen bu doğduğun cinsiyetinde olmak zorunda değilsin, başka başka cinsiyetler de seçebilirsin” veya “Trans çocuk vardır” söylemleri ile cinsel istismar yaratılıyor. Kız, Erkek, Anne-Baba kavramlarının geçersiz olduğu dayatılıyor, ailesine, topluma, ülkesine yabancı yeni nesiller isteniyor. Böylece milli devletlerin zayıf, aciz emperyalizme hizmet eder fakat “mutlu, özgür sözde demokrat” toplum olması amaçlanıyor”dedi.
Hukuklarının tüm yurttaşları koruyucu kapsamında olduğunu söyeleyen Dolgun, ” Tabiidir ki Eşcinsel ve cinsiyet değiştiren yurttaşlarımız seçimlerinde özgür olup bu konunun dışındadır. Sorun, 3-15 yaşlarındaki çocuklarımızı hedef alan dijital ortamlardaki yayınlarda, özellikle Disney’in yeni yayın politikasında film kahramanları ve anne-baba-kız-erkek ayırımları olmaksızın çocuklar adeta fikri, cinsi karmaşaya sürüklenecektir. Bazı Partili belediyelerin de desteğini görüyoruz, çeşitli afişler, yayınlarla bu yürüyüşlerde küçük erkek çocuklar kız çocuk kıyafetlerinde, dudakları rujlu gösterilmektedir.
Biz Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak, TLB, TGB ile birlikte bu yolda mücadele edeceğimizi ilan ediyor, tüm kurumlarımızı da bu yolda her türlü önlemi almaya davet ediyoruz. DİSNEY PLUS ile yapılan 10 yıllık sözleşme gözden geçirilmeli, iptal edilmelidir. Zira toplumsal direnç kırıldığı an arkasından neler gelecektir bilemeyiz”dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu