Etkinlik

Bağımsız Fotoğrafçılar, doğayı fotoğrafladı

İlimizin en aktif sivil toplum örgütlerinden biri olan, Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu Derneği, hafta sonunu boş geçirmedi. Topluluk üyeleri, sabahın erken saatlerinde Uludağ’ ın kuzey eteklerinde bulunan Cumalıkızık köyünü fotoğrafladı.

Tarih kokan Cumalıkızık köyünde kahvaltı yapıldıktan sonra, Missi köyüne hareket eden grup köyde Nilüfer  Belediyesi’nin Mübadele Evi’nin ziyaret edilmesinin ardından köyde kurulan ve küratörlüğünü Engin Özendes’in yaptığı fotoğraf müzesini ve nefis bir fotoğraf sergisini izledi. Sergilenen fotoğraflara hayran kalan grup Missi Köyünde KBFT Bursa üyesiFaik Kaplan ile buluşup çay molası verdi. Grup daha sonra hep birlikte Nazım Hikmet Edebiyat Müzesini gezdi. KBFT üyeleri sergilenen eserler hakkında hayretlerini takdirlerini belirttiler ve bu tip çalışmaların en kısa zamanda ilimizde de açılması dileklerini dile getirdi. Daha sonra hep birlikte İpekböcekçiliği ve Koza Müzesini ziyafet eden gurup, larvadan, iplik haline kadar geçen serüveni izleyip fotoğrafladı.

Uluabat ta bekleyen kayıkçı ile buluşan grup üyeleri Uluabat Köyünde kuş fotoğrafları çekti.  Uluabat gölünü kayıkla fotoğraflayan topluluk üyeleri dönüşte de Eskikaraağaç Leylek köyünü gezdikten sonra Gölyazı da bol bol günbatımını fotoğrafladı.

Fotoğraf eğitimlerini yaparak yaşayarak öğrenen dernek üyeleri fotoğraf severlerle birlikte yurdumuzun güzel köşelerini fotoğraflamaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu