Etkinlik

Aslanhan, “Çocuğunuzun rol modeli sizsiniz”

Körfez Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Sıtkı Aslanhan’ı Körfezlilerle buluşturdu. Söyleşide konuşan Aslanhan, “Çocuğunuzun rol modeli sizsiniz. Rol model olacak çocuklar yetiştirmek de sizin elinizde” dedi

 

Körfez Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Sıtkı Aslanhan’ı Körfezlilerle buluşturdu. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Körfez Belediye Başkan Vekili İbrahim Çırpan, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salondakilerin alkışları ile konuşmasına başlayan Aslanhan, anne ve babalara çocuklarının gelişimi noktasında önemli bilgiler aktardı.

ÇOCUKLARINIZLA İLGİLENİN

“İyi bir çocuk yetiştirmenin yolu iyi bir anne baba olmaktan geçer” diyen Aslanhan, “Çocuğunuzun başını okşayın ve onun değerli olduğunu dile getirin. Bunu siz yapmazsanız başkaları yapar. Sosyal medya ve dijital dünyada yaşanan akımlara çocuklarımız merak salar” dedi.

NAZEKETLİ DAVRANIN

“Nezaketi çocuğunuza öğretebilmeniz için kendiniz nazik olmalısınız” diyen Sıtkı Aslanhan, “Anne baba olarak çocuğunuzun her isteğini yerine getirerek, onları en iyi okullara eğitim verdirerek ebeveynlik vazifenizi en iyi şekilde yaptığınızı düşünürseniz ileride üzülen siz olursunuz. Çocuğunuzun rol modeli sizsiniz. Rol model olacak çocuklar yetiştirmek de sizin elinizde.” şeklinde konuştu.

 

ÇIRPAN’DAN TEŞEKKÜR

Sosyal medyanın gençlerin bilinçaltına kötü mesajlar gönderdiğini ve internette her şeyin kaydedildiğini söyleyen Aslanhan çok dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Aslanhan’ın konuşmasının ardından Körfez Belediye Başkan Vekili İbrahim Çırpan da kısa bir teşekkür konuşması yaptı ve kendisine plaket takdim etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu