Güncel

Ahmet Uyanıksoy da belediye başkan aday adayı

 

Gerze’de yaptığı işletmelerle farkllılık yaratan,  özellikle gençlerin gönlüne taht kuran Piretun Bahçesi sahibi Ahmet Uyanıksoy da 31 Mayıs 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi için CHP’den Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı.

İlçede doğup büyüyen, çalışma hayatı boyunca da yatırımlarını kendi memlektinde yapan Ahmet Uyanıksoy, belediye başkan adayı olurken, Gerze’ye eskilerin kıymetini bilmek, kültürel mirasına sahip çıkmak kaydı ile yepyeni bir vizyon kazandırmak için yola çıktıklarını söyledi.

Gerze sokaklarında büyüdüğünü söyleyen Uyanıksoy, ” O dönem her çocuğun yaptığı gibi, yüzmeyi,  bisiklet sürmeyi Gerze sokaklarında öğrendim. İlkokul, ortaokul ve liseye Gerze’de gittim. Çalışma hayatım boyunca  Türkiye pazarından sorumlu oldum. Birçok ülkelerde, proje geliştirme, stratejik planlama, ekip kurma ve yönetme konularında, eğitimler verdim. Özellikle ticari pazarlama konusunda Avrupa’da birçok ülkelerde de çalıştım. Formula 1’in 2005 te Türkiye’ye gelmesini sağlayan ekipte etkin görev aldım. İyi derece de İngilizce, orta seviyede Rusça dillerini konuşabilirim. Ancak benim için en önemlisi; ben islah Gerze’ce gonuşabiliyim”dedi.

2013 yılında memleketi Gerze’ye döndüğünü söyleyen Uyanıksoy, ” Akonda Turizm, İnşaatı kurdum. İnşaatlar yaptım. Piretün Bahçesi isimli bir butik otel ve restoranı ilçemize kazandırdım 2015 yılından bu yana   işletmeciliğini aktif olarak sürdürüyorum” dedi.

Her zaman nerede olursa olsun sosyal konularla ilgilendiğini belirten Uyanıksoy, “Her ne kadar Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde tecrübeler edinmiş olsam da hiçbir yerde yaşamayı düşünmedim. Çünkü ben gerçek bir Gerzeliyim ve Gerze’ye aşığım. Bir Gerze sevdalısı olarak, hiçbir özel beklentim olmaksızın tüm bilgimi, becerimi ve tecrübemi Gerze için kullanmak istiyorum. Memleketime kalıcı, farklı bir vizyon getirmek istiyorum. Bu konuda ben ve arkadaşlarım kararlı ve istekliyiz. Bu sebeple, Mart 2024’te yapılacak mahalli seçimlerde üyesi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Patisinden Gerze Belediye Başkanı aday adayıyım. Ben ömrümün beş yılını dolu dolu Gerze için harcamaya hazırım. Bu süreçte partimizden aday adayı olan ağabeylerime, kardeşlerime saygı duyuyorum. Her biri ile ayrı ayrı hukukumuz var onları beni tanır bende onları tanırım. Hiçbir zaman kötü düşünmem, saygısızlık etmem. Aday belirleme sürecinde, partimizin ilgili kurullarının, tüzük ve yönetmelik kuralları ile belirlenecek adayın her şekilde yanındayız. Kim olursa olsun her zaman olduğu gibi yanında olurum, tüm çabamı bu yönde harcarım. Tabi aynı şeyleri benim de beklemem son derece doğaldır. Bununda böyle olacağına hiç şüphem yok” dedi.

Ahmet Uyanıksoy konuşmasına şöyle devam etti;

“Ben hayatımda hiçbir işi yarım yapmadım yapacaksam en iyisini yapmak isterim. Benim Gerze tarihine, kültürüne, insanına olan ilgimi bilen bilir. Biz Gerze’ye eskilerin kıymetini bilmek, kültürel mirasına sahip çıkmak kaydı ile yepyeni bir vizyon ve değişim vaat ediyoruz.

Yeni bir vizyon getirmekten bahsediyoruz.  Yaşam kalitesini artırmak, sevimli huzurlu bir kasaba yaratmak istiyoruz. Gerçek anlamda katılımcı, şeffaf, ilkeli belediyecilik hizmetlerini hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için ekiplerimiz yok mu? var! projelerimiz yok mu? var! ama bugünün konusu bu değil. Yeri zamanı geldiğinde uzun uzun anlatırız, konuşuruz.

Şunu söylemeliyim ki; Bütün projelerimiz insan odaklı ve günlük yaşamı kolaylaştıracak projeler olacaktır.

5393 sayılı belediyeler kanunu özetle derki Belediye Başkanı “halkın müşterek menfaatlerine hizmet eder “nokta! Bizde zaten bunu yapacağız.

Gerze belediyesinde çalışan birbirinden değerli arkadaşlarımla yapılan iyi işlerin üzerine koyacağız. Tartışma iklimi değil, kurullar arası diyaloğu üst seviyeye taşıyacağız.

Sadece bir iki projeden kısaca bahsetmek isterim;

Biz Pazar yerini iki katlı yapmayacağız. İlk işimiz de Pazar yeri olacak. Olağan üstü, doğa dostu halk pazarını 2  ay içinde bitireceğiz. Kadınlarımız pazara almak içinde, satmak içinde, huzurla, keyifle gidecek. En sağlıklı ve doğal hali ile ihtiyaçlarını giderecek.

Spora sporcuya tam destek vereceğiz.

Sosyal yardım projelerimizle bu memlekette kimse aç açık kalmayacak. Bir elin verdiğini diğeri görmeyecek.

Kadınlarımızın kolaylıkla danışabileceği ,24 saat ulaşabileceği sosyal danışmanlık ekibi kuracağız.

Sokak hayvanları için dünya standartlarında projelerimiz var.

Turizm alanında Gerze’mizi parlatacak projelerimiz var. Bu alanda çok sıra dışı projelerle ciddi istihdam sağlayacağız.

Sanat – kültür alanında devasa bir projemiz var.

Şehrin kültürel mirasını koruyacak yaşatacak modern bir müzeyi mutlaka ama mutlaka açacağız.

Tabii ki nasıl bir mali tablo ile karşılaşacağımızı tahmin ediyoruz. Ama biz mazeret üretmeye değil iş bitirmeye adayız.

Özetle bu kasabada yaşayan her bir vatandaşımızın Gerze ile gurur duymasını, mutlu olmasını hedefliyoruz. Sanatı zanaatkarı öne çıkaracağız. Sosyal yaşamı ile denizi, doğası, tarihi, mimarisi ile

Engelli vatandaşı, yaşlısı genci, çocukları ile

Temizliği, sessizliği, yavaş yaşamı, sporcusu, hayvan dostları ile

İnsanı ile bu kasabayı özenilen, kıskanılan, konuşulan bir kasaba yapacağız. Gerze’nin gerçek potansiyelini ortaya çıkaracağız.

Ben ve arkadaşlarım buna hazırız ve ben bu amaçla buradayım.

Bazı zamanlarda birilerinin yokluğu birilerinin başlangıcıdır.

Saat kırıldı diye zaman durmaz.

Sadece kaybedilen zamanın telafisi olmaz ve biz artık zaman kaybetmek istemiyoruz.

Biz,

Geleceğe adayız, geçmişe değil, İyiliğe, Sevgiye, Değişime adayız, Dünya standartlarında yaşamaya, Katılımcılığa ve Paylaşıma adayız. Biz Gerzelinin çıkarına adayız.

Çiçekleri koparmadan, çimlere basmadan, dalları kırmadan çok sade ve net bir kampanya sürdüreceğiz.

Kimse merak etmesin, karalar bağlamasın, kısa vadeli düşünmesin. Partimizin bulunduğu süreç son derece normaldir. Bu yarışlar olacak! hem burada hem Türkiye’de olacak. Olacak ki doğrusu bulunsun. Bu partide çok seslilik ve demokrasi olduğu için bu parti 100. yılını kutladı. Ulu bir çınar yeni filizler verecektir. Ulu önder Atatürk’ün ilkelerine sahip çıkan insanlar olduğu sürece bu parti var olacaktır. 100 yıldır bu devam ediyor ve edecektir.

Umutsuzluğa, kırgınlığa, küskünlüğe, kapılmaya hiç ama hiç gerek yok.

Yine yapacağız ve hep birlikte başaracağız.

Biz buradayız, sokaklarda, mahallelerde, bol bol sohbet ederiz. Bir kahvenizi içerim. Sorarsınız söyleriz, sorarız öğreniriz, ayrımsız herkese yetişmeye kararlıyız.

İyilik kazansın, güzellik, pozitif düşünce, kazansın. Ne olursa olsun memleket kazansın, insanımız kazansın.

Gerek bizim patimizde gerekse diğer partilerde bu yarışa dahil olan herkese kolaylıklar diliyorum. Muhtar olup mahallelerine hizmet etmeye çalışan arkadaşlara başarılar diliyorum.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu