Etkinlik

Açıkgöz, üyelerle kahvaltıda buluştu

Maden İşleri Esnaf Odası’nın seçimlerine sıkı bir şekilde hazırlanan Başkan adayı Murat Açıkgöz, üyeleri kahvaltıda ağırladı Açıkgöz, üyelere birlik çağrısında bulundu.
Bin 487 üyenin bulunduğu odanın 10. olağan genel kurulu, 10 Mart Perşembe günü saat 11:00’da K.K. İzmit Küçük Sanayi Sitesi’nin yönetim binasında gerçekleştirilecek. Başkan adayı Murat Açıkgöz, genel kurul öncesi üyeleri, Elit Kafe Restoran’daki kahvaltıda ağırladı. Kahvaltı sonrası saz ziyafeti de verildi.

AİLE GİBİ OLACAĞIZ’

Kocaeli Madeni İşler Esnaf Odası Başkan adayı Murat Açıkgöz, kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada “Aile birliği çatısı altında toplanmamız gerekiyor. Bunu birinci hedef olarak kendimize seçtik. Birbirimizi tanıyıp gideceğimiz etkinlikler birlik, beraberliğin daim olması için yönetim kurluna ne düşüyorsa yapacağız. Mevcut odada hala aktif görev almaktayım. Ekibimizi mevcut oluşumdaki en büyük özelliği mesleki anlamda sıfır noktada gelip en üst düzeye çıkmış olmasıdır. Tüm değerlendirmelerle yapmış olduğumuz ileriye yönelik projelere de yer vermekteyiz” dedi.

‘BİRLİK OLMAZSAK EKSİK KALIRIZ’

Yapacakları çalışmalardan da bahseden Açıkgöz, “Yönetim aday kadromuz Türkiye’de ilk olacak bir şeye de imza atmak istiyor. Maden kart adı altında topladığımız üyelerimizin birliğiyle olacak iştir. Sözleşme olarak ön protokolleri bitmiş görevlerdir bunlar. Seçimden sonra bayrağı elimize almış olursak protokolü resmiyete dökmek kalıyor. Aday kadromuz çalışmalarını hiçbir yerden örnek almadı. 1, 1-5 aydır gece saatlerine kadar çalışıyoruz. Bu yolda ciddi çaba sarf ettik. Birlik olmazsak hizmet anlamında eksiklerimiz olur çünkü birlikten güç doğar” dedi.

‘BİRLİK OLALIM’

Gıda sektöründe de ciddi çalışmaları olduğunu ifade eden Başkan adayı Murat Açıkgöz, “Sağlık ve eğitim sektöründe gereken ön protokoller bitti. Sosyal etkinliklerde bir araya gelemiyoruz. Sadece düğünde cenazede bir araya geliyoruz. İhtiyaç sahibi olan insanlara bir arada olacağımız sürece yapamayacağız şey yoktur. Burs konusunda odadan faydalanmadan burs verebiliriz. Tüm bireylerin küçük de olsa burs verme imkanı vardır. Yeter ki birlik olalım” dedi.

ARA ELEMAN SORUNU ÇÖZECEĞİZ’

“Emek, sabır, yılların birikimi, deneyimi olan emekçi aday kadromuz ile bir yola çıktık. Bu yolda inancımız ve gayretlerimiz ile yasaların bize verdiği yetki ve imkanla siz kıymetli üyelerimiz adına değerlendirme çalışması ve çabası içerisindeyiz. Ara eleman ve çırak personel sorununun çözülmesi girişimlerin hızlandırılması ve bu hususta alınması, gereken tedbirlerin bir an önce hayata geçirilmesi hususunda çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. Mesleki yeterlilik kursları, mesleki yeterlilik kurslarının daha etkili ve daha zorunlu hale getirilerek odamızın denetiminde gerçekleşmesi hususunda gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

‘MADEN KART ÇALIŞMAMIZ GENİŞLEYECEK’

Açıklamalarını sürdüren Açıkgöz, “Sosyal aktiviteler içinde bulunduğumuz pandemi şartları göz önüne alınarak moral ve motivasyonumuzu birlik ve beraberliğimizi diri tutmak adına çalışmalarımız olacaktır. Maden kart uygulaması madeni kart sahibi üyelerimiz anlaşma yaptığımız kurum ve kuruluşlardan indirim hizmeti alacaktır. Bununla ilgili ön görüşmeler yapılmış olup en kısa sürede uygulamaya geçilecektir. Sağlık kurumları, eğitim kurumları, gıda sektörü, akaryakıt sektörünün yanı sıra madeni kart çalışmalarımız daha da genişleyecektir. Alın terini, emeğini katık etmiş değerli sanatkar ve meslektaşlarımız açıkladığımız bu ve benzeri hizmetleri gerçekleştirmek için aday olduk, desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

YÖNETİM KURULU ADAYLARI

Başkan adayı Murat Açıkgöz
Veysel Çağlayan
Emin Arat
Hikmet Şıkkibar
Bekir Gökdemir
Bülent Taner
Murat Eren
Kazım Kocaman
Hakan Kemahlı
Erol Yalçınkaya
Hüseyin Kaya
Orhan Pehlivan

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu