BaşarıEğitim

500 kilogram kapak ve plastik topladılar

Körfez Belediyesi ve Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri örnek bir proje imza attı; 500 kilogram mavi kapak ve plastik atığı topladılar, çevrenin kirlenmesine engel oldu.

 

500 kilogram kapak ve plastik topladılar

Körfez Belediyesi ve Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri örnek bir proje imza attı; plastik atıkların çevreye verdiği zarara dikkat çekti. Denizlerdeki çöplerinin yüzde 60 ila yüzde 80’inini plastik çöplerin oluşturduğunun belirtildiği proje ile ilgili olarak toplantı düzenlendi. Toplantıya okul idarecileri ve Körfez Belediyesi yetkilileri katıldı.

PROJENİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Körfez Belediyesi Çevre Teknikeri Ufuk Salih Kaya, projenin önemine değinerek, “Plastiklerin içlerindeki zehirli maddeler, bu parçacıkları yutan deniz canlıları beslenme zincirine halka oluyor ve insana kadar ulaşabiliyor. Gözle görülmeyen bu plastikleri mikro seviyedeki deniz canlılarından ayırmak ve denizleri bu kirleticiden temizlemek ise hiç kolay olmuyor” dedi.

 

SERTİFİKA VERİLDİ

“Temiz deniz güzel gelecek” projesini hayata geçiren öğrenciler ise toplamda binlerce adet mavi kapak ve yaklaşık 500 kilogram plastik atık topladı. Atıkları Körfez Belediyesi yetkililerine teslim eden öğrencilere, çevreye olan duyarlılıklarından dolayı sertifika verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu